Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Fałszywy funkcjonariusz CBŚP chciał wyłudzić od staruszki pieniądze

We wtorek po południu do mieszkanki powiatu krasnostawskiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Była to kolejna próba oszustwa „na funkcjonariusza CBŚP”.

Wczoraj 68-letnia mieszkanka powiatu krasnostawskiego odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Oszust podał numer swojej legitymacji służbowej, a następnie poinformował kobietę, że ktoś próbował włamać się na jej konto w banku. Straszył, że jej oszczędności są zagrożone.

68-latka nie uwierzyła w przedstawioną historię i rozłączyła się. Kobieta poszła do banku, aby zweryfikować informacje, jakie telefonicznie przekazał jej rzekomy funkcjonariusz. Na szczęście dzięki wykazanej przez 68-latkę czujności nie doszło do utraty pieniędzy.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności w sytuacjach, kiedy dzwonią osoby nieznajome.

Zobacz jak działają oszuści:

• telefonicznie kontaktują się z osobą starszą,
• przedstawiają się jako bliski krewny ( np. wnuczek) lub przedstawiciel zawodu cieszącego się zaufaniem społecznym (policjant, urzędnik, pracownik socjalny itp.),
• proszą o pożyczenie pieniędzy podając ważny powód np. spłata długu, okazyjny interes, wypadek drogowy,
• wskazują sposób przekazania pieniędzy,
• niekiedy dzwonią ponownie i przedstawiają się jako funkcjonariusz policji lub CBŚ i proszą o przekazanie umówionej kwoty w celu zatrzymania oszusta.

Pamiętaj policja nigdy nie działa w taki sposób. Jeśli spotka Cię taka sytuacja, niezwłocznie skontaktuj się z policją ( nr tel. 997 lub 112) i powiadom rodzinę.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo