Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Fałszywe dokumenty, brak licencji i szereg innych wykroczeń. Wpadło ponad 60 kierowców „taxi” (wideo, zdjęcia)

W ciągu ostatni dwóch dni lubelscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Granicznej kontrolowali samochody i kierowców świadczących na terenie Lublina i Świdnika usługi przewozowe „na aplikację”. Mundurowi w trakcie działań ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń.

Podczas dwóch dni, w czwartek i piątek, policjanci z Lublina prowadzili działania skierowane na kontrolę kierujących wykonujących odpłatny przewóz osób na aplikację. Mundurowi wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Inspekcji Transportu Drogowego pojawili się na ulicach Lublina oraz Świdnika. Głównym założeniem było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, a także eliminowanie kierowców, będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających.

Funkcjonariusze sprawdzali nie tylko uprawnienia kierujących, ale również licencje, stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, a także sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie. Co więcej każdy z kierowców był weryfikowany w bazach danych. Dzięki temu można było zidentyfikować np. osoby poszukiwane, nielegalnie przebywające na terenie naszego kraju lub takie, które mają zakaz prowadzenia pojazdów czy brak uprawnień do kierowania.

Efekty nocnych działań

Mundurowi w łączonych patrolach skontrolowali niemal 150 pojazdów świadczących usługi przewozów „na aplikację”. Jeden z takich punktów znajdował się m.in. przed lubelskim Ratuszem. W miejscu, gdzie każdej nocy pojawiają się dziesiątki pojazdów, których kierowcy świadczą takie usługi. Podobny punkt był m.in. przy ul. Stadionowej w Lublinie.

– Podczas dwóch nocy, przeprowadziliśmy kontrole blisko 150 pojazdów „na aplikację”. Ujawniliśmy ponad 60 wykroczeń.Wśród najczęstszych naruszeń w transporcie drogowym odnotowaliśmy: wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji, nieokazanie licencji w trakcie kontroli, brak badań technicznych pojazdu, brak wymaganego wyposażenia pojazdu „TAXI”, przekazywanie zleceń przez przedsiębiorcę prowadzącego pośrednictwo przy przewozie osób przewozu osób podmiotowi, który nie posiada odpowiedniej licencji, czy niewłaściwe oznaczenie pojazdów na podstawie prawa lokalnego – informuje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W trakcie akcji ujawniono 10 przypadków wykonywania transportu drogowego bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub bez wymaganej licencji. Jeden z kierowców prowadził pojazd bez uprawnień. Zatrzymany został również mężczyzna posługujący się podrobionym dokumentem. Kolejny obcokrajowiec wpadł, ponieważ wykonywał pracę bez stosownego zezwolenia.

– Zatrzymaliśmy także 14 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów, brak badań technicznych oraz nieprawidłowo wyznaczony kolejny termin badania technicznego. Z kolei dwa skontrolowane pojazdy nie posiadały aktualnej polisy OC – dodaje komisarz Anna Kamola.

(fot. wideo lublin112.pl\Policja Lublin)

 

80 komentarzy

 1. jak zawsze zdziwiony

  zdj nr 4. brak koguta taxi. ciekawe czy za to też cos się należało?

  • zobacz dokładnie a potem pisz

   • jak zawsze zdziwiony

    no to widzę nawet na kilku zdjęciach. Napis taxi ma być widoczny z przodu i z tyłu a po zmroku po podświetleniu z odległości conajmniej z 50 metrów. A przy okazji, ktoś użył mojego nicka do pisania komentarza o złotówkach na przystnaku kolejowym

 2. jak zawsze zdziwiony

  zia zlotowki złoty cena się zrobić kontrola na kolejowym przystanek. Sama widzialam rasizm. podpis pasazerka.

 3. Do arctic 997 – człowieku, ty jako były policjant śmiesz bronić patologiiRobisz to tolerując łamanie prawa w swoich szeregach. Pewnie została ci tak wyszkolona przypadłośc, że we własnej budzie się nie gryzie. Poczytaj co piszesz. To ty przede wszystkim powinienes być zainteresowany tym byś nie musiał świecić oczami ze wstydu za tych twoich kolegów z firmy. Według m,nie ty nie jesteś żadnym kierowca tylko właścicielem floty i doskonale wiesz, że gdy dojdzie do weryfikacji tych bez prawa do pracy nikt ci nie zapłaci za wynajmowanie twojej wspaniałej toyoty.

 4. Można jak się chce a w lecie nie można zlikwidować wyścigów motocyklowych w Lublinie. Pozdrawiam i dziękuję za tą akcję i czekam w lecie na walkę z motocyklistami.

 5. Więcej takich kontroli!

 6. To wszystko na nic sie zda, dokąd za takie kwiatki nie bedzie zakazu prowadzenia tego typu dzialalnosci dla włascicieli firemekdzialajacych dla Bolta. Kazdy to doskonale wie.

 7. Brawo. więcej takich akcji. Bo jak nie to będzie u nas jak w krajach trzeciego świata!!!

Z kraju