690 680 960

Ewakuacje w lubelskich galeriach handlowych. Na miejscu trwa poszukiwanie ładunków wybuchowych (zdjęcia)

Policjanci przeszukują pomieszczenia w kilku lubelskich galeriach handlowych. Powodem jest informacja o rzekomych ładunkach wybuchowych. Wprowadzono też ewakuacje, m.in. w galerii Vivo.

W piątek po godzinie 16:20 przed kilka lubelskich galerii handlowych podjechały na sygnale wozy straży pożarnej oraz radiowozy policji. Klienci usłyszeli zaś przez systemy nagłośnienia informacje o ewakuacji.

Jak nas poinformowano, sytuacja taka wystąpiła w Outlet Center przy ul. Mełgiewskiej, w Felicity przy al. Witosa, czy też w galerii Vivo przy al. Unii Lubelskiej. Zarządzono też ewakuację przebywających w środku osób.

Z naszych ustaleń wynika, że nieznana na chwilę osoba zgłosiła, że w obiektach handlowych podłożone są ładunki wybuchowe. Policjanci przeszukują właśnie pomieszczenia, jednocześnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie, kto i w jakim celu wywołał alarm. Działania zabezpieczają strażacy i ratownicy medyczni.

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, aby informacje o rzekomych ładunkach wybuchowych były prawdziwe.

(fot. nadesłane – Agnieszka, Kuba, Jarosław)

81 komentarzy

 1. Do redakcji co oznacza ta wypowiedź : „Z naszych ustaleń wynika, że nieznana na chwilę osoba zgłosiła” ?

 2. dlatego był taki korek prawie od makro w stronę zamku

 3. Po co tam chodzić?

  • Dzieciaki nie czytają książek, tv do kitu, trzeba czasami oderwać oczy od smartfona i spojrzeć na życie z dalszej perspektywy czyli z odległości między mnom a wieszakiem z chińską ( na 3 prania ) szmatkom. Łatwo się bierze 500+ i inne tam, ale przydałoby się wydawać mamonę w naszych sklepach, które nie transferują gigantycznych zysków z PL, płacą podatki ( nie mylić z czynszem dla właścicieli galerii, niekoniecznie polskich właścicieli 🙂 .
   Mamy piękny kraj, szanujmy go, dajmy coś od siebie.

Kursy walut

 • USD 4.413zł -0.16%
 • GBP 5.3808zł 0.35%
 • EUR 4.7109zł 0.1%
 • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas