Emeryci przyjeżdżają na szczepienie, są karani za brak biletu parkingowego. Dochodzi do awantur, interweniuje policja

Awantury i wzywanie policji to ostatnio codzienność na parkingu przed szpitalem przy ul. Abramowickiej. To efekt działalności firmy pobierającej opłaty za parkowanie w tym miejscu. Niby wszystko jest zgodne z przepisami, jednak nietrudno odnieść wrażenie, że zamiast poprawić oznakowanie, żeruje się na seniorach.

45 komentarzy

 1. Ja na ich miejscu miałbym wywalone w ten bilet, prywatna firma może sobie wystawiać mandatów ile chce a i tak nie ma jak ich egzekwować, nie mają prawa wglądu do danych rejestracji pojazdu nie mogą nic zrobić, taki mandat tylko podrzeć i wyrzucić

  • Z czytania nikt nikogo nie zwolnił, teraz wszędzie są parkingi płatne.

  • Jak złapiesz złodzieja to też nie mas wglądu w dane złodzieja, ale ktoś go za kradzież ukarze. Od tego, w państwie prawa są odpowiednie instytucje, które mają wgląd do danych sprawcy/oskarżonego bo inaczej to każdy występek byłby bezkarny.

  • Oby ci się rodzina z dziećmi wpakowała zimą do mieszkania. Wtedy pierwszy polecisz do miasta/policji/sądu żeby Ci mieszkania oddali. A instytucje odpowiedzą, że nic nie mogą z tym zrobić.

 2. O co ta awantura. Stoi znak jak wół, parking jest płatny, więc opłatę uiścić trzeba, a jak się nie podoba to niech parkują pod biedronką i cisną ten kawałek do szpitala. Jak będzie stał znak ustąp pierszeństwa przejazdu, a któryś z nich wjedzie w prawidłowo jadący pojazd to też będzie się tłumaczył że nie widział znaku? Żarty sobie robicie czy co…

 3. Jesteś w błędzie. Zarządzający parkingiem fotografuje pojazd z numerem rejestracyjnym i składa zawiadomienie z art. 121 §2 KW. Właściciel pojazdu jest wówczas wzywany do ujawnienia kierującego pojazdem w danym dniu i zostaje nałożona grzywna (zwykle w trybie nakazowym). Tak więc może się okazać, że będzie to bardzo drogie parkowanie…

 4. Ta sama sytuacja ma miejsce w centrum miasta przy budynku PKP ostrzegam mimo biletu parkingowego na wszyskie strefy dostałam 95 zł nazywa się to wezwanie do zapłaty firma APCOA z Wawy. Jeśli faktycznie to ich teren niech założą szlabani nie wpuszczają samochodów.

  • Na jakiej podstawie mówisz właścicielowi terenu, żeby sobie założył szlaban? Jego teren – jego sprawa co z nim robi.

 5. Myśliciel czy tam Myśliwy...

  Jeśli nie widzą znaku tego co jest na zdjęciu, natychmiast powinno oddać prawo jazdy o ile te posiadają, zanim kogoś rozjadą i powiedzą że nie widzieli !!

 6. Jest to typowe polowanie na ,,jelenia”. Obsługa takich parkingów to żyła złota dla różnej maści pseudo-firm.
  Dziwne trochę , że dyrekcja szpitala zawierając umowę z firma nie ustaliła warunków jak jest na wielu innych parkingach , że pierwsza godzina jest bezpłatna. A może sprawa ma drugie dno.
  Wydaje się , że czas najwyższy dokonać dokonać weryfikacji sposobu pobierana opłat .

  • Bo gdy w sklepie kupujesz wódkę, to też pierwsza flaszka jest za darmo.
   I przy tym wszystkim rowerzystów, którzy poskarżą się, że droga dla rowerów nie ma ciągłości, albo na środku takiej drogi stoi drzewo nazywa się roszczeniowymi.

  • Korzystając z prima aprilis napiszę, że byłem kiedyś w domu publicznym, w którym pierwsza godzina był gratis.

 7. rzeczywiście skad gosć ze wsi wie że trzba płacić tyle kasy za postój dla nich to norma że stawia sie gdziekolwiek

  • Nie gdziekolwiek. Wszystko w myśl zasady:
   -na wsi – na trawniku
   -w mieście – na chodniku

 8. akurat z tym gościem, który tłumaczy się, że był pierwszy raz w tym szpitalu, ma kartę parkingową i zaparkował nie na tym miejscu – całkowicie odmawiam mu racji. karta parkingowa działa wyłącznie na kopertach. pozostawienie jej za szybą auta zaparkowanego w miejscu ogólnodostępnym jest bezcelowe.

 9. Przekonasz się o tym słodkim życiu na emeryturze. Mało kto dożyje 90 lat więc te obliczenia o tyłek potłuc.

 10. Bardzo dobrze chcieli PiSowskiej polski to teraz mają. Niech ich cisną do bólu bo jakoś muszą te trzynastki i czternastki odebrać nie ma nic za darmo!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika