Przepływali przez rzekę z nielegalnymi papierosami. Cztery osoby zatrzymane

Przedwczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku zatrzymali cztery osoby do sprawy przemytu papierosów przez rzekę Bug. Na jednej z posesji w pobliżu rzeki zostały ujawnione papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 112 tys. złotych.

Przedwczoraj, we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze straży granicznej, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, ujawnili i zabezpieczyli na terenie posesji znajdującej się w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci papierosów o szacunkowej wartości ponad 112 tys. zł.

Tytoniowa kontrabanda spakowana była w pakiety i owinięta folią. Jak się okazało, wcześniej papierosy zostały przemycone przez rzekę Bug. Do sprawy przemytu zatrzymano łącznie cztery osoby, obywatela Polski oraz, po informacji przekazanej służbom granicznym Ukrainy, trzech obywateli Ukrainy. Mężczyźni mieli na sobie kombinezony piankowe do pływania. Wcześniej dokonali oni przemytu przez rzekę ujawnionych papierosów.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 6 mln zł.

(fot. NOSG)

Zobacz również

1 komentarz

 1. w dniu wczorajszym PAP podała, że 43 letni policjant został zatrzymany i doprowadzony do aresztu z racji podejrzenia, że w dniu 3 marca dokonał napadu na placówkę bankową z bronią w ręku i ukradł ponad 80 tys. zł – HIT normalnie, ale spoko i tak będzie dalej pracował bo brakuje milicjantów do represji wobec obywateli.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku