690 680 960

Dziś Dzień Klauna oraz Ptaków

Każdego dnia w naszym kraju obchodzone jest jakieś święto. Część z nich jest ogólnie znana, inne zaś dotyczą mało znanych, aczkolwiek dla niektórych niezwykle ważnych rzeczy. Dlatego też przybliżamy, kto dzisiaj może świętować.

Czwartek 1 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Klauna. Trudno sobie wyobrazić lepszą datę dla tego święta, niż znany i popularny Prima Aprilis. Tego dnia bowiem każdy może zostać ofiarą dowcipu, a klauni są w tym przecież specjalistami.

Klauni znani są głównie z cyrków, można ich spotkać również podczas różnego typu pikników i festiwali dla dzieci. Wyróżniają się różnokolorowymi kostiumami, charakterystycznym makijażem, perukami, wyjątkowym obuwiem oraz czerwonym i okrągłym nosem.

Z kolei Międzynarodowy Dzień Ptaków został ustanowiony w 1906 r. na pamiątkę pierwszej na świecie międzynarodowej konwencji o ochronie tej grupy zwierząt. Jego celem jest zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie a także zachęcenie do pomocy w ochronie tych zwierząt i ich siedlisk.

(fot. pixabay)

7 komentarzy

 1. Z okazji Dnia Klauna – dużo poczucia humoru panie Prezydencie

 2. [ removed user ]

  Klauny plandemii – wszystkiego najlepszego 🙂

 3. Zastanawiam się nad prezentem dla mojego ptaka.

 4. kura mać Duda ma swoje święto dzień za dniem 🙂

 5. Wszystkiego najlepszego dla Frania, Stefanka i Kuby, największych klaunów tego forum 🙂

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas