Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Elektryczne hulajnogi na minuty w kolejnym mieście. Jednośladów będzie przybywało

Od wczoraj w Białej Podlaskiej dostępne są elektryczne hulajnogi na minuty. Jednoślady wprowadziła do miasta polska firma Blinkee.

Biała Podlaska jest kolejnym miastem na terenie województwa lubelskiego, w którym mieszkańcy mają do dyspozycji elektryczne hulajnogi na minuty. Operatorem systemu jest firma Blinkee. Na początek na ulicach ustawionych zostało 25 jednośladów, jednak z biegiem czasu ma ich przybywać. Na razie plany wskazują, że docelowo ma ich być 80.

Blinkee.city jest polską marką, założoną w 2016 r. przez trzech przyjaciół ze studiów: Marcina Maliszewskiego, Pawła Maliszewskiego i Kamila Klepackiego. Początkowo skupili się na elektrycznych skuterach, następnie w ofercie pojawiły się hulajnogi. Obecnie jednoślady dostępne są nie tylko w Polsce, lecz również w wielu krajach Europy.

Użytkownicy ponoszą opłatę startową w wysokości 2,5 zł, natomiast minuta korzystania z pojazdu to koszt 0,49 zł.

(fot. Blinkee.city/zdjęcie ilustracyjne)

4 komentarze

  1. 0,49 zł za minutę? I to ma być tania alternatywa dla indywidualnego transportu samochodowego? Przecież żeby cokolwiek załatwić taka hulajnogą, to trzeba wynająć ją na min. godzinę, co daje 30 zł. Za taką kwotę kupujemy 3,5 litra benzyny, możemy przejechać 30-40 km w mieście i nie mamy żadnych ograniczeń czasowych.

  2. Dlaczego hulajnoga elektryczna nazywa się hulajnogą..? Czy my starsi użytkownicy tego wynalazku, pamiętając dzieciństwo powinniśmy tak, ten nowy twór tak nazywać..?

    • Hulajnoga elektryczna to de facto motorower elektryczny. Ale ciii… Nic o tym nikomu nie mów, bo zaraz każą doczepiać tablice rejestracyjne i ubezpieczenie wykupywać.

      • Każdy użytkownik ruchu drogowego powinien posiadać ubezpieczenie. Dlaczego „hulajnogowcy” którzy są uczestnikami ruchu nie są zobowiązani do tego?

Z kraju