690 680 960

Ekspert sztuki przetrwania z Lublina poprowadzi nowy program survivalowy. Premiera już jutro (wideo)

Wieloletni oraz niezwykle doświadczony instruktor survivalu z Lublina poprowadzi nowy program o sztuce przetrwania. Uczestnikami będzie sześciu śmiałków, którzy mają spędzić w lesie cztery doby.

W niedzielę w telewizji Polsat Sport wyemitowany zostanie pierwszy odcinek serialu dokumentalnego o tematyce survivalowej „Przetrwaj i wygraj”. Producenci określają go jako pionierski eksperyment, którego uczestnicy będą mieli za zadanie spędzić cztery dni i noce w lesie. Aby nie było zbyt łatwo, to dostęp do wody i jedzenia zostanie im ograniczony. Będą musieli zdobywać pożywienie korzystając ze swojej wiedzy oraz tego, co oferuje natura.

Widzowie będą śledzić poczynania i przygody sześciu śmiałków, którzy oprócz walki z hipotermią, odwodnieniem i głodem będą wykonywać zadania nagradzane z puli 20 tysięcy złotych. Uczestników dobrano pod kątem jak największego zróżnicowania charakterów, predyspozycji jak też miejsc zamieszkania. Każdy z nich ma różne pasje i zainteresowania, jednak wszystkich łączy chęć przeżycia niesamowitej przygody.

Program poprowadzi lublinianin Paweł Szlendak “Szlendi”. Jest to wieloletni oraz niezwykle doświadczony instruktor survivalu, który od lat prowadzi zajęcia na terenie całego kraju. Szkoli zarówno osoby cywilne, jak też młodzież klas wojskowych, a nawet żołnierzy Wojska Polskiego. Prowadzi także swój kanał na YouTube „Partyzanci Lubelszczyzny”, na którym publikuje szczegółowe filmy instruktażowe dotyczące sztuki przetrwania.

– Uczestnicy doświadczą chwil radosnych i pełnych nadziei, lecz nie zabranie także momentów zwątpienia i goryczy porażki. Ich zadaniem będzie krzesanie ognia, budowanie obozowiska, zdobycie pożywienia, pozyskanie wody lub też utrzymanie ciepła przez całą noc. W trakcie programu przekażę im szeroki wachlarz wiedzy, ciekawostek oraz zachowań mogących uratować zdrowie lub życie w sytuacji kryzysowej – wyjaśnia nam Szlendi.

Głównym celem programu jest edukacja, a dokładnie przekazanie widzom informacji z zakresu sztuki przetrwania oraz przydatnych ciekawostek. Niewiele bowiem potrzeba, aby doszło do sytuacji, kiedy wiedza ta może stać się niezwykle przydatna, a nawet zadecydować o przeżyciu. Obecnie żyjemy w czasach, kiedy wiele osób nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z najprostszymi rzeczami jak np. rozpalenie ogniska.

Pierwszy sezon programu będzie miał dziewięć odcinków. „Przetrwaj i wygraj” można oglądać w niedziele o godz. 10:30 w Polsat Sport.

(fot. nadesłane – Szlendi)

25 komentarzy

 1. Witam jestem bardzo ciekaw kiedy w konicu ci wszyscy pseudo spece od sztuki przetrwania skonicza robic z ludzi idiotow .Co oni mysla ze las to szkolny plac zabawy? Ide o zaklad ze zaden z nich nie wyjdzie z lasu bez kompasy telefonu lub GPS Bo tego nie umie .Tego trzeba sie nauczyc od ludzi stsrszych ze wsi a nie jakis pseudo specy .Ja mieszkam Na wsi I juz wiele razy trzeba bylo sciagac straz policje smiglowce Bo tacy co sie Na ogladali telewizyjnych ustawek uwazali sie za specy .A tu realia szybko zweryfikowaly co oni umia czyli nic .I trza bylo taki potem szukac po lesie

 2. Siurwywal? Dla mnie to jest zabawa w bezdomnych. Przy użyciu sprzętu za setki i tysiące czasem złotych.

 3. A od kiedy „Szlendi” jest z Lublina. Chyba, że Ślipcze jest w Lublinie. Bo póki co gazeta kłamie. Uważam że jak ktoś się wychowywał na wsi od dziecka poradzi sobie w lesie i każdych jednych warunkach.

 4. Powinno być tylko dla [***] mieszczan ta rozrywka.

 5. Jasnowidz Ostrowski (lepszy niz Jackowski)

  Survival był modny 20 lat temu jak robił to Bear Grylls, teraz na topie u fajnopolaków jest jeżdżenie kamperem, tatuaże, głosowanie na Ujownię i pomoc Ukraińcom.

  • Wszystko ładnie pięknie, tylko jakoś nie oferujesz nic mądrego w zamian… No chyba że wspieranie ruskiej propagandy uważasz za mądre. Jeśli tak, to „idi na *uj!”.

   • Jasnowidz Ostrowski (lepszy niz Jackowski)

    Uderz w stół, a opłacony pachołek prawych i sprawiedliwych wiecznych (od ’89) opozycjonistów z Magdalenki się odezwie – nawet w temacie kompletnie niezwiązanym z „najstraszniejszą wojną w historii świata”. 😉

 6. Zdziwisz się jak będzie pora a wtedy będzie zdziwienie bo DLACZEGO JA? . Czytanie twoich komentarzy jest na poziomie przekraczającym ludzką godność. Nie polecam. Wesołych świąt

 7. Trzymam kciuki. Jak komuś sie nie podoba to niech nie ogląda. A jak ktoś lubi to z chęcią obejrzy . pozdrawiam szczególnie prowadzącego za treściwe filmiki ba kabale yt

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie