Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dzisiaj druga niedziela bez handlu

Zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu, w kolejną niedzielę marca sklepy mają być zamknięte. Zakupy dzisiaj będą możliwe jedynie w małych placówkach, w których za ladą staną właściciele. Otwarte są też galerie, gdzie znajdują się restauracje lub kino.

Dzisiaj mamy drugą w tym roku niedzielę wolną od handlu. Zgodnie z ustawą, placówki handlowe mają być zamknięte, za wyjątkiem tych, w których za ladą staną właściciele. Otwarte są także galerie handlowe, gdzie znajdują się restauracje czy kino. Oprócz tego w dużych centrach handlowych będzie można skorzystać z usług np. salonów kosmetycznych lub wymienić pieniądze w kantorze.

Z informacji przekazanych przez okręgowe inspektoraty pracy wynika, że 11 marca, w pierwszą niedzielę objętą zakazem handlu, inspektorzy pracy sprawdzili ponad 7 tys. placówek handlowych. Większość z nich była zamknięta, natomiast w pozostałych ponad 2,5 tys. placówek, które były otwarte, przeprowadzili czynności kontrolne.

– Ustalenia inspektorów pracy wskazują, że w większości skontrolowanych placówek handlowych przestrzegano obowiązujących przepisów ustawy o ograniczeniu handlu oraz o wykonywaniu czynności związanych z handlem w niedziele i święta. Sklepy wielkopowierzchniowe były zamknięte, w małych sklepach klientów z reguły obsługiwali właściciele tych placówek – osobiście lub przy pomocy członków rodziny – poinformował Wiesław Łyszczek.

Na telefony dyżurne w okręgowych inspektoratach pracy wpłynęło 341 zgłoszeń. Najwięcej do OIP Warszawa – 93 zgłoszenia. Sprawdzając przekazane zgłoszenia, inspektorzy potwierdzili dotychczas zasadność ok. jednej czwartej otrzymanych informacji.

W niedzielę 18 marca kontrole przestrzegania zakazu pracy w handlu w niedzielę będą kontynuowane. Czynne będą infolinie w okręgowych inspektoratach pracy, gdzie będzie można zgłaszać przypadki naruszeń prawa.

PRCH_kalendarz_pion

2018-03-18 10:58:50
(fot. pixabay.com, PRCH)

165 komentarzy

 1. gospodyni domowa

  Najbardziej drą japę ci uzaleznieni co to codziennie łażą po sklepach ,bo nie potrafia kupic choćby na dwa dni …moze sie w końcu nauczą jak kupować .Ja jestem w sklepie co 2 trzy dni i nigdy niczego mi nie brakuje

 2. Najpierw byli Czerwoni teraz są CZARNI !!!!
  A tu u ludzi postaremu .

 3. W firmie w ktorej pracuje przez wolne niedziele okazalo sie ze na tyg jest za duzo ludzi. Skutek- bedą skracać etaty. Nie wiem czy cieszyc sie czy płakać? Tak sie dzieje drodzy państwo.

 4. Ledwo dwie niedziele zamknięte a Makrela już z podkulonym ogonem przylatuje. To się totalni wściekną, że cała ich narracja o wykluczeniu Polski, poszła się je****ć i cały ten hejt na zamknięte niemieckie markety, psu na budę.

 5. Dla mnie dzień jak co dzień, jestem bezrobotnym

 6. byłem w sobotę w biedronie w Zwoleniu i tam odziwo kierowcy z rej.wsiową kupowali kartonami „mliko”,co jest czy póżniej jest z tego miastowa śmietana (targ )?

 7. Jan—co to jest 4-o dzieci ,jak ten ktoś będzie miał 16-e,lub 17,-e to i Prezydent Polski DUDA przyjedzie na chrzciny i da odznaczenia dla rodziców!! smiech to mało powiedziane !!

Z kraju