Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dzień Pieroga, Festiwal Flaków, do tego szereg imprez i festynów. W weekend w regionie będzie się działo

Prezentujemy niektóre z wydarzeń, jakie przez dwa weekendowe dni odbywać się będą w całym regionie. Są wśród nich małe pikniki, jak też duże koncerty. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie wybrać się w sobotę lub niedzielę, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

SOBOTA

Piknik Motocyklowy dla dzieci
W sobotę na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się Piknik Motocyklowy dla dzieci. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Piosenki Bajkowej
W sobotę łęczyński amfiteatr zamieni się w królestwo Krainy Lodu, wszystko z okazji Festiwalu Piosenki Bajkowej. Więcej informacji TUTAJ.

Lubelski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich
W sobotę, w Białej Podlaskiej odbędzie się I Lubelski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. Więcej informacji TUTAJ.

Pielgrzymka ministrantów i lektorów Archidiecezji Lubelskiej. Będzie też piknik z atrakcjami
W sobotę do sanktuarium w Wąwolnicy pielgrzymować będą ministranci i lektorzy z Archidiecezji Lubelskiej. Będzie też sporo atrakcji w tym prezentacje sprzętu wojskowego oraz służb mundurowych. Więcej informacji TUTAJ.

Kozirynek, czyli Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła. W tym roku wystąpi Pectus
W sobotę ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim na jeden dzień zamieni się w deptak. Odbędzie się tam Jarmark Sztuki i Rękodzieła. Gwiazdą imprezy będzie zespół „Pectus”. Więcej informacji TUTAJ.

Najbardziej odlotowe miasto w Polsce obchodzi swoje święto
Od piątku do niedzieli trwają Dni Dęblina. Gwiazdami wieczoru będą Mateusz Ziółko i Maciej Maleńczuk. Więcej informacji TUTAJ.

Wraki znów staną o wyścigu. Powraca Wrak Race Włodawa
W sobotę na błoniach między Włodawą a Orchówkiem odbędzie się 5 edycja Wrak Race Włodawa. Pierwszy wyścig rozpocznie się o godz. 10:00. Zmagania potrwają do ok. godz. 15:00Więcej informacji TUTAJ.

MotoKropla, czyli motocykliści organizują zbiórkę krwi. Gwiazdą wieczoru będzie Golden Life
W sobotę w Kumowej Dolinie w Chełmie odbędzie się tegoroczna edycja MotoKropli. Zaplanowano szereg atrakcji, aby pobić rekord oddanej krwi. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Strażacki we Wrzosowie
W sobotę na terenie boiska we Wrzosowie w gminie Borki w powiecie radzyńskim odbędzie się piknik strażacki. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Poniatowej czyli Poniatowianki. Zagrają Top One i Łzy
W Poniatowej odbędzie się impreza z okazji Dnia Miasta. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak też nieco starszych. Więcej informacji TUTAJ.


NIEDZIELA

Piszczackie Odjazdy” czyli Rajd Samochodów Terenowych „Dzida4x4” i Super Sprint 3 Runda PPAB.
W niedzielę po wielu latach przerwy, znów odbędzie się Impreza Motoryzacyjna „Piszczackie Odjazdy”. Więcej informacji TUTAJ.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych
W niedzielę na Stadionie Sportowym w Rososzy odbędzie się III Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych powiatu ryckiego. Więcej informacji TUTAJ.

Gminny Festyn Rodzinny w Trzydniku Dużym
W niedzielę na stadionie w Trzydniku Dużym odbędzie się Gminny Festyn Rodzinny, którego organizatorem jest Gminna Komisja Rozwiązania Problemów Alkoholowych. Więcej informacji TUTAJ.

Dzień Roztocza w Tomaszowie Lubelskim
W niedzielę zapraszamy do Tomaszowa Lubelskiego na Dzień Roztocza. Więcej informacji TUTAJ.

Powitanie Lata, czyli Festyn Integracyjny w Urzędowie. Gwiazdą imprezy będzie Zenek Martyniuk
W niedzielę w Urzędowie odbędzie Festyn Integracyjny „Powitanie Lata”. Na plenerowej scenie usytuowanej na stadionie sportowym Orła Urzędów zaprezentuje się m. in. Zenek Martyniuk. Więcej informacji TUTAJ.

Eko-Kraszczady, czyli rodzinny piknik ekologiczny
W niedzielę na placu przy CSK w Gorzkowie odbędzie się rodzinny piknik ekologiczny. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, szczególnie dla najmłodszych uczestników imprezy. Więcej informacji TUTAJ.

Letni Festiwal Folkloru w Rososzy
W niedzielę na stadionie w Rososzy w powiecie ryckim odbędzie się Letni Festiwal Folkloru. Nowa odsłona Etno Polska w tym roku w wydaniu biblioteki dotyczy tematyki ludowej, tak wiec III Turnieju KGW, Stowarzyszeń i ZL całego Powiatu Ryckiego. Więcej informacji TUTAJ.

Najbardziej odlotowe miasto w Polsce obchodzi swoje święto
Od piątku do niedzieli trwają Dni Dęblina. Gwiazdami wieczoru będą Mateusz Ziółko i Maciej Maleńczuk. Więcej informacji TUTAJ.

Do Piask znów zjadą smakosze flaków z całego regionu
W niedzielę w Piaskach, już po raz XIII, odbędzie się Festiwal Flaków. Będą też koncerty zespołu Zakopower oraz grupy Defis. Więcej informacji TUTAJ.

Rodzinny Dzień Pieroga. Wybiorą najlepsze pierogi, będą też zawody w jedzeniu ich na czas
W niedzielę 19 czerwca na placu przy siedzibie jednostki OSP w Suchodołach odbędzie się Rodzinny Dzień Pieroga. Zaplanowano konkurs na najlepsze pierogi w kategoriach: pierogi tradycyjne, pierogi nowoczesne oraz napitek do pierogów. Będą też zawody w jedzeniu pierogów na czas. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Poniatowej czyli Poniatowianki. Zagrają Top One i Łzy
W Poniatowej odbędzie się impreza z okazji Dnia Miasta. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak też nieco starszych. Więcej informacji TUTAJ.

(fot. materiały organizatorów)

13 komentarzy

 1. Super że są imprezy w zasięgu ręki. Dziwi mnie tylko postawa żołnierzy, policjantów., strażaków mają za zadanie udostępnić sprzęt. Ci sami ludzie można powiedzieć mocniej nawet o nich mają zabronione uczestnictwo w Wielkiej Orkiestrze. Pytam kto za tym stoi sami sobie odpowiedzcie.

  • Odpowiadam – zapewne właściciel firmy Złoty Melon, wszak to ta firma organizuje orkiestrę, to jego prywatna sprawa, kogo tam zaprosi, a kogo nie wpuści.

   • I tu niestety pisdowska propaganda.
    Orkiestra jest nie w smak obecnemu rządowi.
    Wg nich wyłączność na gratisy ma tylko kariutas.

 2. Och, tak się naczytałem, narobiliście mi smaka, też zrobię starej dzień pieroga!

 3. A w Lublinie nic?

  • Lublin to dziura wszak rządzi tam peło.

   • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Ale i w takiej, jak powiadasz: dziurze, ludzie wiedzą co dobre, a nawet lubią dobrze zjeść, bez względu na to
    jaka opcja polityczna akurat rządzi, cymbale.

  • Bo Lublin to wieś koło Świdnika

  • Gondol Jerzy Znadwisły

   Ale za to na Alasce (US), za moją skromną przyczyną tubylcy poznali smak cebularzy, pierogów, flaków, po polsku wędzonej kiełbasy swojskiej, a nawet forszmaku…
   Moja adopcyjna córka, przy nieodległej Alaska Highway, otworzyła Estella Bar z tymi (i innymi polskimi smakołykami), a dwie inne, Jennifer i Rafaela dowożą je aż do Anchorage (ponad 800 km samolotem) do drugiego baru Estelli.

 4. Na pierogi pojadę

 5. Ludzie, ludzieeee, dzień pirożka bedzie we wiosce naszym. Trza się tam wybrać może jaki pierożek się trafi. Heeej

 6. Dam potrzymać.

Z kraju