Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kozirynek, czyli Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła. W tym roku wystąpi Pectus

W sobotę 18 czerwca ul. Ostrowiecka w Radzyniu Podlaskim na jeden dzień zamieni się w deptak. Odbędzie się tam Jarmark Sztuki i Rękodzieła. Gwiazdą imprezy będzie zespół „Pectus”.

Radzyń Podlaski
2022-06-18, 08:00

Od godz. 8.00 swoje wyroby na ul. Ostrowieckiej zaprezentują twórcy ludowi, artyści, rzemieślnicy i rękodzielnicy oferujący m.in. wyroby z drewna, wikliny i papieru, naczynia gliniane, malarstwo. Będą też stoiska oferujące wyroby i produkty regionalne (chleby, wędliny, sery, miody, obwarzanki, produkty zielarskie, sękacze, potrawy tatarskie).

W programie imprezy przewidziano również warsztaty i pokazy artystyczne (wyplatania makramy, wianków, rzeźbiarskie, lepienia garnków, malarstwa, szycia lalek szmacianek, rękodzieła, wypiekania sękacza, malowania na tkaninie, porcelanie i obrazu) a także Festiwal Piosenki i Przyśpiewki Ludowej. Od godz. 14.00 na scenie zaprezentuje się m.in. Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, kapela podwórkowa „Klawa Ferajna” oraz „Hoyraky” i „Pectus”.

Celem Jarmarku jest przybliżenie kultury tradycyjnej, zainteresowanie mieszkańców i przyjezdnych turystów dziedzictwem kulturowym regionu, przekazywanie z pokolenia na pokolenie istotnych treści kultury (obyczaje, poglądy, wierzenia, sposoby myślenia i zachowania, normy społeczne), a także promowanie regionu ze szczególnym naciskiem na prezentację bogatego dorobku dziedzictwa kulturowego.

Ponadto organizatorzy pragną kultywować amatorską twórczość artystyczną oraz tradycje regionalne, a także umożliwić spotkanie wykonawców z terenu całego kraju w celu nawiązania kontaktów, wymiany repertuaru oraz zaprezentowania starych, zapomnianych piosenek i przyśpiewek ludowych. Impreza będzie też okazją do wspólnego spędzenia czasu wolnego oraz integracji mieszkańców powiatu radzyńskiego.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport