Sygnał od czytelnika. Wierni zbulwersowani słowami księdza na temat strajku nauczycieli

Po raz kolejny zawrzało wśród uczestników mszy św. w kościele przy ul. Nałkowskich w Lublinie. Tym razem znany z wyrażania swoich opinii duchowny powiedział, co sądzi o nauczycielach.

Od wczoraj otrzymujemy liczne sygnały od naszych czytelników, dotyczące bulwersujących słów jakie wierni mieli usłyszeć na niedzielnej mszy świętej w jednej z lubelskich parafii. Na zakończenie nabożeństwa, w trakcie odczytywania ogłoszeń parafialnych, ksiądz postanowił wypowiedzieć się na temat strajku nauczycieli.

– Nazwał ich nierobami i obibokami, którzy nie powinni nic chcieć od państwa. Powiedział, że strajkujący nauczyciel to nie nauczyciel. Tak jakby nauczyciele u nas w państwie nie mieli żadnych praw i mieli pracować za darmo. Twierdził, że kiedyś nauczyciel uczył za darmo i oddawał życie za ucznia. Szkoda że kościół, który powinien być bezstronny wyraża swoje opinie, że proboszcz wyrażając w ten sposób swoje zdanie zniechęca do kościoła. Mam tylko nadzieję, że proboszcz nie mówił tych słów w imieniu wszystkich duszpasterzy – tłumaczy pani Agnieszka.

Podobnych głosów otrzymaliśmy wiele. Jak przyznają parafianie, nie jest to pierwszy tego typu przypadek. Niejednokrotnie już z ust księdza padały podobne słowa. Szczególnie związane są one z faworyzowaniem partii rządzącej.

– Rekolekcje dla dzieci, godz. 10.30. Proboszcz z przekazem wielkanocnym do dzieci: „nauczyciele robią źle, nie popierajmy ich protestu” . Czy misją kościoła w czasie rekolekcji jest obniżanie autorytetu nauczyciela? – dodaje pan Michał.

O parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lublinie było już głośno wielokrotnie. M.in. przed wyborami podczas mszy świętych prowadzący nabożeństwo podkreślał, że „… Bóg miłuje prawo i sprawiedliwość”. Wcześniej nakazywał parafianom do wspierania akcji prowadzonych przez Caritas zaznaczając, aby nie brać udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W wyborach w 2015 roku zasłynął z kolei z wygłaszanych podczas mszy słów mówiących, że Prawo i Sprawiedliwość to jest jedynie słuszne katolickie ugrupowanie. Wskazywał także wiernym, jakie media są dla nich właściwe, a jakie nie. Wskazywał, że prawdę można odnaleźć tylko i wyłącznie w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Wtedy też wielu uczestników mszy słysząc te słowa opuściło świątynię.

– Ksiądz, jako przedstawiciel kościoła powinien być bezstronny. Jeżeli nauczyciel ma zdaniem księdza pracować za darmo, to dlaczego kościół przy ul. Nałkowskich 80B nie działa charytatywnie, lecz ciągle zbiera na tacę oraz ofiary od wiernych na inne potrzeby – dodaje pani Agnieszka.

(fot. Anaraga Wikipedia CC BY-SA 4.0 )

161 komentarzy

 1. Państwa Czytelnik niestety wprowadził Szanowną Redakcję w błąd – niestety wszystkie słowa są nieprawdą; oprócz tego, że ksiądz proboszcz poruszył ten temat (ze względu m.in. na rekolekcję i problemy z opieką nad dziećmi). Jeżeli ktoś (nauczyciel) poczuł się urażony tym, że ktoś modli się za niego to niestety rzeczywiście jest to sprawa dziwna i niestety taka osoba nie nadaje się na nauczyciela (nie potrafi słuchać ze zrozumieniem) – proponuje zmienić pracę np.: na sprzedawcę w Biedronce (ale wątpię, żeby sobie poradził)…
  PS.: co ciekawe każdy nauczyciel mija się z prawdą co do zarobków!!!! najpierw mówi, że zarabia 2800 netto a gdy przychodzi do pokazania PIT’a wielka konsternacja; przykra sprawa dla naszych dzieci

  • Problem jest w tym, że sprawę tą poruszyło kilkanaście osób, które nam o tym zasygnalizowały. Dodatkowo jest nagranie owych słów jak też stanowcza reakcja nauczycieli, o której niebawem poinformujemy.

   • Natomiast jeszcze wiekszy problem jest w tym, ze owe osoby mają widoczny deficyt w kwestii słuchania ze zrozumieniem. Owszem, wszystkie te słowa padły z ust owego proboszcza, tyle tylko, ze zostaly tak przetasowane i ulozone w zdania mające jawnie słuzyc jako prowokacje i kontrowersje. A jeszcze wiekszy problem jest w stylu sensacji jaki to medium lublin112 osiągnęło.

    • Widzimy, że Czytelnik jest specjalistą w ocenie słuchania ze zrozumieniem kilkudziesięciu osób dotkniętych tymi słowami, które w tej sprawie skierowały list do arcybiskupa (szczegóły jutro rano). Wszystko to prowokacja 😉 i sensacja. Najlepiej nic nie pisać, nic nie mówić, siedzieć cicho. Zapraszamy rano na stronę, pozdrawiamy.

     • Śmieszni jesteście 🙂 Oczywiście ze wpadne rano popatrzec co tam wypociliście pod nędzne clickbajty 🙂 Dwukrotnie wczoraj słyszałem słowa owego proboszcza w ogłoszeniach po dwóch innych mszach i wiem, że takie ciągi słów jak w tych cytatach nie miały miejsca i tyle mi wystarczy. Na poświadczanie nieprawdy i manipulacje wypowiedziami są paragrafy. Więc słów prowokacja i sensacja używam z pełną świadomością, bo takie są własnie cytaty przez was przytaczane. I wy również dobrze o tym wiecie.

      • Jak widać są to wypowiedzi osób, które do nas napisały i zawarte zostały w liście do arcybiskupa.
       Pozdrawiamy

  • Moja mama po 20 latach pracy i z najwyższym stopniem awansu zarabia 2500 złotych. Większość nauczycieli zarabia ok. 1800-2500. Więc nie wiem z iloma nauczycielami Pan rozmawiał, ale jeżeli absolutnie wszyscy twierdzą, że zarabiają 2800, to rzeczywiście mijają się z prawdą:)

  • panie proboszczu, oszczędź pan sobie wstydu, bo wyzywając innych od nierobów i obiboków to mówisz pan również o sobie, bo większej kasty obiboków i nierobów jak funkcjonariusze watykańscy to nie ma na świecie. I dokładnie tak, „funkcjonariuszy” bo z Bogiem to już dawno nie macie nic wspólnego. Pokaż pan swojego PIT-a, i idź pan do Biedronki, już widzę jak ktoś kto niczego nie potrafi i żyje z ciemnoty ludzi uczciwie pracuje. Przyganiał kocioł garnkowi.

  • Czy ksiądz mówił już o pedofili w kościele ??? I jej tuszowaniu ???

 2. Taaak…. A księża uczący religii też powinni to robić za darmo…

 3. Witam. Czy można prosić o nagranie „owych słów”? Z góry będę wdzięczny.

  • Witam. Czy można prosić o nagranie „owych słów”? Z góry będę wdzięczny.

  • Tego nagrania nie będzie bo paniusia kłamie jak z nut. Takie słowa nie padły co więcej migdy ich nie słyszałem w kosciele nie tylko ja tam bylem wiec jej kalimnie maja ardzo krotkie nóżki.

 4. Jestem jak najbardziej za że to nieroby!! 18h tygodniowo? Nie raz siedzę za kierownicą 18h dziennie i jeszcze mniej zarobię niż oni ku*wa ferie płatne wakacje płatne po***alo się w d**ach

  • to trzeba się było uczyć, to byłbyś nauczycielem a nie kierowcą. Dobry kierowca zarabia dużo więcej niż nauczyciel, i nie pracuje 18 godz. dziennie bo tacho nie pozwala.

  • Trzeba się bylo uczyć i zostać księdzem,żył byś z pisma świętego nie robiąc nic,bo kogo Pan Bóg stworzył głodem nie umorzył!!!

 5. Głosujcie dalej za pisem to niedługo bułka będzie kosztować 100pln i dojdzie do denominacji przez ich rozdawnictwo

 6. Karol to było się kuzwa uczyc to może byś nie siedział 18 godz za kołkiem ,a nie teraz masz pretensje do nauczycieli .Poza praca w szkole pracują jeszcze w domu jak by ktoś nie wiedział a to ze maja płatne wakacje to im się należy ,bo kto normalny wytrzyma tyle czasu z banda rozpieszczonych dzieciaków które myślą ze wszytko im wolno ….wiec przemysl czasami co piszesz jak nie masz zielonego pojęcia jaka ciężka prace wykonują i ile musieli i muszą się jeszcze uczyć

  • Przykro pisać ale to było chyba kiedyś,bo teraz nauczyciele uważają że wszystko im się należy.Nie tylko oni pracują w domu popołudniami,a może wszyscy powinniśmy strajkować i żądać podwyżki po 1000. Dlaczego Nauczyciele Akademicy nie strajkują …..chcecie zarabiać po 8000,za co…że siedzicie po 5-6godzin …..jak niektórzy sobie nie radzą z banda rozpieszczonych dzieciaków to powinien zawód zmienić,bo akurat dzięki nim ma pracę i możecie strajkować!!!!! dlaczego nie strajkowaliscie jak PO żądzilo….za dobrze mają!!!!

 7. No wła$$nie czemu zbierana jest kasa na ,,tace”? Bo chciałabym się wreszcie pomodlić w kościele za darmoszke⛪

 8. Szkoda, że nie wspomniał, że katecheci właśnie dostali podwyżkę. Teraz to blisko 4tysiski brutto.

 9. Sara modlić się możesz wszędzie ?a do kościoła to moim zdaniem nie ma co chodzić bo szkoda czasu i kasy bo to banda złodziei i (pis-owska mafia) tylko nas z kasy skubią ?

 10. Ksiądz ma racje ….

 11. Chcę poznać księdza, który wykonuje swoją misję za darmo. Pasibrzuchy, pedofile i oszuści.
  Mam dość. Odchodzę z kościoła.
  A nauczyciele… jak teraz odpuszczą to już nigdy nie podniosą głowy.

 12. Powiedział arogancki pedofil nierób, ktorego jedyną pracą jest zbieranie jalmuzny. Przejdź się po osiedlu to jajkami oberwiesz

 13. Noe było słowa o „nierobach i obibokach” jak Kłamoe ta pani, byłem na tej mszy i setki innych oaób też.

  • Niestety, ale ludzie odnieśli takie wrażenie, że mógł tak o nich powiedzieć. Jak sie nie ma co madrego do powiedzenia to lepiej milczeć, ksiadz powinien być obiektywny a nie wyrażac swoje opinie na temat strajków czy polityki, chce se gadać nie zwoła spotkanie prywatne a nie w świątyni. Kościół to nie miejsce na takie rzeczy, widocznie ludzi zabolało.

   Niech za darmo uczy religii daje sakramenty i idzie do roboty, łatwo krytykować kogoś kto pracuje od świtu do nocy, a sie samemu żyje z datków parafian wstyd!!!

 14. To nieprawda!!! Ksiądz nikogo nie obraził i nie padły żadne słowa o nierobach. Podziwiam go za odwagę bo bardzo mądrze i dosadnie wyraził swoją opinię i to niestety prawda o czym mówił a prawda boli najbardziej.

 15. Ad przedwyborcze umiłowanie prawa i sprawiedliwości gwoli wyjaśnienia sprawy – taki był tekst psalmu wynikajacy z liturgii słowa przeznaczonej na tę niedzielę. Nikt celowo nie dobieral tekstu, a wręcz przeciwnie w niektórych kościołach zmieniono asekuracyjnie ten fragment tekstu.

  • Brawo Agnieszka popieram żadnych słów o nierobach nie było,widać jak inteligentnych mamy nauczycieli

 16. Precz mi z takim proboszczem¡!!!!!

 17. Preczzczarnymizeszkół

  Dlaczego księża otrzymują pieniądze pracując w szkolach jako nauczyciele religii¿?
  To dopiero są obiboki i nieroby.
  Nic im sie nie powinno nalezec.
  Religia nie powinna być obowiązkowa, co więcej nie powinna być w szkole,
  A na pewno nie powinna być za pieniadze.
  Ten czarny, to taki, ktory pierwszy rzucil kamien, bo jest bez winy

 18. Największe nieroby w Polsce to klechy!!!! Kościoły powinny być już dawno puste! Po co w ogóle ludzie tam chodzą??

 19. wróciły czasy nagrywania niepokornych w czasie mszy św.?

 20. Mieszkaniec Lemingradu

  Na pierwszy rzut oka redakcja ma lewackie ciągoty..
  Kilka- kilkadziesiąt osób donosi…
  a kilkaset osób nic nie mówi..
  Z prawdą ostatnio w Polsce jest jak z demokracją..
  Jeśli wybory wygrał ktoś inny niż ja- to zamach stanu..
  Jeśli ktoś mówi coś innego niż ja- to kłamstwo!
  Resortowe dzieci dalej pociągaja za sznurki któte przekazali im ich rodzice.
  A jedna świnia odrywana od koryta kwicząc zagłuszy stado baranów.

 21. Jak nie pasuje pensja, to trzeba zmienić prace!

 22. Podwyżki dla nauczycieli powinny być uzależnione od wyników egzaminów uczniów. To nauczyciele w końcu by się starali przekazać wiedzę i nauczyć uczniów.

 23. Ksiądz to też nauczyciel… musimy przestać dawać na tacę !

 24. Jestem nauczycielem mianowanym w szkole specjalnej praca trudna dzieci z różnymi niepełnosprawnościami często agresywne wobec innych i siebie z autyzmem upośledzeniem uniarkowanym. Uczę plastyki techniki rewalidacji często materiały do pracy kupuje z własnej kasy, papier ksero kolorowy tusz do swojej domowej drukarki która chodzi codziennie kupiłam też laminator aby zalaminowac dla tych którzy zwykła kartkę podra lub zjedzą..tak dokładnie zjedzą.. często rodzice nie chcą nic kupić na zajęcia co się napiszę w zeszycie albo nie dają składek na wyjścia ,wyjazdy. Bywa że dzieci są głodne z biednych często rodzin więc zawsze mam kanapkę więcej jabłko cukierka w torebce..rodzice niby mili a za chwilę piszą pisma na nauczyciela za byle co skarżą do dyrekcji. Awans cóż będę mieć dyplomowanego za 3 lata ale najpierw muszę zapisać się na studia podyplomowe za 4500 zł bo tak mniej więcej kosztują zrobić lekcje pokazowe dla nauczycieli przychodzi ich ok 12 osób napisać jakiś ciekawy projekt dla szkoły i lista niekończących się wymagań. A w domu mam dwoje małych dzieci na kompie ciężko pisać te wszystkie papiery plany dydaktyczne rewalidacyjne ,oceny wielospecjalistyczne, ipety dla każdego dziecka- ponieważ moje dzieci chcą się z mamą która wraca do domu po 16 bawić tak po 16 bo codziennie zaczynam od 12.45 bo koleżanki układają plan korzystniej dla swoich jak wszędzie układy..a co robię rano do tej godziny ? Gotuję piorę załatwiam wszystkie sprawy domowe chodzę do lekarza z dziećmi szczególnie sezon zimowy jest ciężki, często wizyty lekarskie prywatnie, kseruje pomoce dydaktyczne pisze na kompie jak się uda dokumenty jeśli się nie uda zostanę w szkole dłużej czyli wrócę do domu ok 18 bo codziennie dojeżdżam 40 km płacę za paliwo miesięcznie ok 400 zł a zarabiam 2400 pracuje sama na całą rodzinę. Jak dostaje wakacyjny dodatek zawsze z tego kupuje węgiel na zimę a nie jadę na wakacje..tak wygląda moja praca moja misja . Czy zmienię pracę ? Często o tym myślę ale z pracą ciężko w lubelskim a przenieść się niełatwo kiedy są dzieci przedszkole pewne rodzinne zobowiązania. Nauczyciel to misja docencie nas myślcie o nas pozytywnie dajemy waszym dzieciom od siebie czasami więcej niż lekcja 45 min. Jesteśmy często poza normami czasowymi. Nie kradniemy jak się dzieje często wśród polityków układy, przekręty, gruba kasa niewaskie premie, kamienice po kilka willi. Ja bym chciała mieć swój jeden własny dom bo mieszkam z matką na swój nigdy chyba nie nabieram bo żyje od wypłaty do wypłaty. Nie plujcie na nauczycieli bo być może wasze dzieci też kiedys wybiorą ten zawód i zechcą mieszkać i zostać w Polsce. Zechcą żyć godnie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online