Dzięki projektowi Budżetu Obywatelskiego wyremontowano fragment ul. Dragonów

Mieszkańcy korzystają z nowej nawierzchni na ulicy Dragonów w Lublinie. To efekt realizacji projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

Nowa nawierzchnia położona została na ul. Dragonów na odcinku 118 m, od ul. Ułanów do posesji nr 8 oraz na sięgaczu o długości 45 m. W zatoce postojowej wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego. W ramach projektu wymieniono również krawężniki o długości 247 m. Piesi korzystają teraz z wygodnej kostki brukowej, która zastąpiła płytki chodnikowe na powierzchni 250 mkw. W rejonie przejść dla pieszych chodniki zostały obniżone.

– Ten remont to jeden z wielu przykładów pokazujących, jak Budżet Obywatelski służy mieszkańcom do realizacji pomysłów, które uważają za ważne. Dzięki inwestycjom drogowym mieszkańcy zyskują większy komfort i bezpieczeństwo zarówno w obszarze ruchu pieszego, jak i samochodowego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Projekt D-24 „Remont ulicy Dragonów wraz z elementami zagospodarowania” został zrealizowany w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Koszt realizacji wyniósł ponad 291 tys. zł. Na projekt głosowało 2550 osób.

(fot. Miasto Lublin)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. „Dzięki inwestycjom drogowym mieszkańcy zyskują (…) bezpieczeństwo zarówno w obszarze ruchu pieszego, jak i samochodowego”.
  Pytam poważnie. W jaki sposób bezpieczeństwo zostało poprawione? Szczególnie w odniesieniu do osób pieszych?

  • spójrz sobie na google maps to się dowiesz… tam nie było metra kwadratowego bez dziur albo łat. Co się działo w zimie albo po deszczu to był dramat.

 2. Rowerzysta porusza się jezdnią. Mandat mu! Nie wie, że Lublinie rowerem jeździ się po chodnikach?

  • A tego mandatu to 6000PLN. Bo w warunkach recydywy. Wczoraj jechał tak samo. Wszyscy wiedzą do jakich tragicznych zdarzeń może prowadzić tak nieodpowiedzialne zachowanie rowerzysty.

   • +1000PLN za brak ważnej Karty Rowerowej. Co on sobie myśli! Kat. „B” Prawa Jazdy nie uprawnia do kierowania rowerami. Jazdy po ósemce rowerem podczas egzaminu na Prawo Jazdy nie zaliczał.

 3. Wow, bez tego dróg nigdy byśmy nie remontowali. Chwała budżetowi „obywatelskiemu”, te same pieniądze, tylko inaczej zapakowane. Reszta to budżet prywatny rządzących wychodzi na to.

 4. A wąwóz Rury wygrał już 2 razy i dalej nic się nie dzieje!

 5. na ul. Zachodniej też wymieniono chodniki na kostkę. Szkoda, że kasy starczyło na jedną stronę , być może taka była inspiracja,żeby pokazać dobroć łysego łaskawcy

 6. Ciekawe że z tych projektów robi się te wybrane części nie wiem na jak ej podstawie. Dobrze że zrobili Dragonów ale czego n i e zrobią całej namysłowskiego skoro wygrał projekt tylko wybrana nie wiadomo dlaczego akurat ta część górna. Nie wierzę j u z w żadne głosowanie w budżecie obuwatelskin

  • jak to na jakiej podstawie, co roku zbierane są projekty na wykorzystanie środków z budżetu obywatelskiego następnie projekty poddaje się pod głosowanie jakoś pod koniec września – wygrywają te z największą liczbą głosów, tzw. demokracja…
   przykre jest to, że od kilku lat Lublin jako stolica regionu nie dostaje kasy z centrali – mieszkańcy muszą wszak zostać ukarani za nieprawidłowe głosowanie, pamiętajcie jest tylko jedna słuszna partia kto nie z nami ten przeciwko nam…..

   • Ha właśnie tak było w przydały namysłowskiego ze projekt wygrał. Cała ulica a remontuja tylko 1/3 ulicy bo niby brak kasy

 7. A w Świdniku tylko koncerty w kościele i pompowanie pieniędzy z budżetu obywatelskiego w parafię.
  PORAŻKA!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Ziemi na UMCS
Rekrutacje do drużyny futbolu amerykańskiego Tytani Lublin
WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej