690 680 960

Dzieci pojadą pociągiem za darmo. Kolejowy przewoźnik przygotował ofertę na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka, mali pasażerowie będą mogli bezpłatnie podróżować pociągami PKP Intercity. Warunkiem jest pobranie specjalnego biletu oraz skorzystanie z wagonu drugiej klasy.

We wtorek 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, osoby do 16 roku życia będą mogły za darmo podróżować wszystkimi pociągami PKP Intercity. Chodzi zarówno o tradycyjne składy, jak też Twoje Linie Kolejowe, Express InterCity oraz Express InterCity Premium czyli Pendolino. Warunek jest tylko jeden, podróż musi się odbywać w wagonie drugiej klasy.

Dzieci poniżej 4. roku życia będą mogły podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Natomiast dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat wystarczy pobrać w kasie bilet i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Na stacjach, na których nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna, bilety będzie można pobrać u konduktora.

Jak wskazuje PKP Intercity, wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń wzrasta zainteresowanie podróżowaniem koleją. W tygodniu od 10 do 16 maja z usług przewoźnika skorzystało o 34% pasażerów więcej, niż niecały miesiąc wcześniej. Od 15 maja w pociągach znów mogą być zajęte wszystkie miejsca siedzące, do leżenia i sypialne, natomiast nadal funkcjonuje obowiązkowa rezerwacja miejsc. Podczas podróży należy również zakrywać usta i nos.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. Macie małą literówkę Mali nie Pali pasażerowie 🙂

  2. 1 czerwca dzieci będą w szkołach, a te które do nich dojeżdżają pociągami mają pewnie wykupione bilety miesięczne. Wspaniała zagrywka PKP, żeby nie stracić ani grosza.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina