690 680 960

Dzieci podpaliły zapalniczką stodołę. Straty oszacowano na około 40 tys. złotych

Sąd Rodzinny zajmie się sprawą dzieci, które zapalniczką podpaliły stodołę. Wartość strat oszacowana została na kwotę 40 tysięcy złotych. Ogień strawił m.in. przyczepę kampingową.

W minioną środę po godzinie 13 w Janowie Podlaskim doszło do pożaru stodoły. Ogień zauważyli dzielnicowi i o wszystkim natychmiast powiadomili straż pożarną. Ogień obejmował również budynek gospodarczy znajdujący się w pobliżu.

Ogień strawił doszczętnie stodołę oraz znajdujące się w niej mienie, m.in. przyczepą kempingową i zgrabiarkę do siana. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 40 tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do zdarzenia doszło w wyniku podpalenia.

Mundurowi ustalili, że ze zdarzeniem związek mają dzieci w wieku od 10 do 12 lat. One prawdopodobnie „bawiły” się podpalaniem i gaszeniem znajdującej się w budynku słomy. Kiedy sytuacja wymknęła się spod kontroli uciekły. Pozostał jedynie 10-latek który zadzwonił również na numer alarmowy.

Teraz sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny. Warto przypomnieć, że w przypadku, gdy sprawcami takich czynów są nieletni, to na rodzicach spoczywają koszty naprawienia wyrządzonych przez nie szkód.

(fot. Policja Biała Podlaska)

10 komentarzy

 1. Apostazy Pierdółko Pierwszy (i ostatni)

  I o co tyle wrzasku, przecież wyraźnie napisano, że bezstresowce bawiły się 😆

 2. To ładnie karierę życiowa zaczynaja 😂

  • Jak sobie czasem przypomnę, jaki mi pomysły do głowy przychodziły za gówniarza, to już tak jednoznacznie nie potępiam. Niech pierwszy kamieniem rzuci, kto zawsze taki grzeczny był…

 3. Kiedyś na każdym pudełku z zapałkami było umieszczone równanie matematyczne: Dzieci + zapałki = pożar, ale teraz tak wysoka znajomość matematyki jest obca.

 4. Jedna z wielu matek Polek

  Pasożytów, zamknąć nie zamkną, ale „pięćsetplusy” przez kilkanaście miesięcy będą przelewane na konto sądowe.

 5. Strażaki-ochotniki się uczą.

 6. Głupio komentujecie. Różne rzeczy niemądre się robiło będąc dzieckiem. Tu akurat skończyło się dużym pożarem. Ważne że nikt nie ucierpiał. Za straty zapłacą rodzice.

  • Właśnie to samo pomyślałem. Po prostu te dzieciaki miały pecha. Innym skończyło się na poparzonych paluchach, a to zrobił się pożar. W tym wieku w głowie naprawdę niewiele jest zdrowego myślenia. To nie wina tych dzieciaków, czy nawet rodziców, tylko tak nas natura stworzyła. Zresztą w ogóle jesteśmy ciężką fuszerką natury: ciężkie przejście przez młody wiek, podatność na wszelkie choroby, uzależnienia… Kompletne dziadostwo.

 7. Wielkie Brawa dla Tego, który został !

 8. po co im stodła na wsi i tak jest moze 1 prawidziwy rolnik reszta to partacze

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas