Dzieci jechały samochodem, zderzyły się z oplem. 14-latka nie przeżyła (zdjęcia)

Nie udało się uratować życia 14-latki, która wraz ze znajomymi w podobnym wieku wyjechała samochodem na przejażdżkę. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej doprowadzili do wypadku.

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, jaki miał miejsce we wtorek około godziny 17 w miejscowości Horodyszcze w gminie Wisznice w powiecie bialskim. Na drodze wojewódzkiej nr 815, na odcinku Wisznice – Parczew, zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i opel. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, osoba kierująca volkswagenem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z jadącym drogą wojewódzką oplem. W volkswagenie podróżowało czworo dzieci w wieku od 12 do 14 lat. Na chwilę obecną nie udało się jeszcze ustalić, które z nich kierowało pojazdem.

W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące volkswagenem, które przetransportowano do szpitala. Pomimo przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej, nie udało się uratować życia podróżującej z nimi 14-latce. Osobom z opla nic się nie stało.

Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Droga w tym miejscu jest zablokowana w obu kierunkach. Policjanci kierują pojazdy drogami objazdowymi przez miejscowości Łyniew i Polubicze.

(fot. bp24.pl – więcej zdjęć zobaczycie tutaj TUTAJ)

38 komentarzy

 1. Kiedyś za małolata jak człowiek wyskoczył na wieś na wakacje to jeździło się i samochodem i jakąś „wueszczyne” wytargało a i Jawą nieraz sie przytrafiło potłuc ale nigdy nie wyjeżdżało się na drogi publiczne no i każdy wiedział żę jak się wypie… to będzie bolało no i życie ma się jedno. Jakaś mentalność inna u tych nastolatków jest teraz wzorowana na grach czy co ?

 2. Spierałem się wczoraj z kimś, kto twierdził, że kierujący samochodami znają przepisy lepiej niż rowerzyści. Przypadek tego wypadku nie jest oczywiście reprezentatywny, ale twierdzenie, że każdy rowerzysta nie zna przepisów (lub zna je gorzej niż kierowcy) jest także nieprawdziwe z prostego faktu, że zdecydowana większość dorosłych rowerzystów jest także kierowcami, więc takie stwierdzenia stają się wewnętrznie sprzeczne, bo nie można być ani mądrzejszym, ani głupszym od siebie samego. Choć jak czytam niektóre komentarze to trudno się zgodzić z tym ostatnim.

 3. Główną uwagę koncentruje wiek kierującego, ale czy wiele by to zmieniało gdyby te dzieci były kilka lat starsze? Posiadanie prawa Jazdy by coś zmieniło?
  Przyczyną wypadku było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, które jest istotną przyczyną wypadków także u starszych kierujących posiadających prawo jazdy.
  Kierowanie pojazdem bez uprawnień to tylko wykroczenie za 500 złotych. To inne wykroczenie – nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną tego wypadku. To dopiero spowodowanie wypadku jest przestępstwem.

 4. 14 lat i jeździć nie umieją …Jak miałem 9 lat to kręciłem bąki na mieście,,nie wspominając o dzieciach na wsiach ..tam w wieku 6 lat jeżdżą już papajami po polach .proste

 5. Zastanawia mnie jedno dlaczego takim złomem jeździli …pewnie auto na pole..A w garażu stoji jakiś mercedes czy volvo .

 6. Dalej, więcej!

  Robta co chceta! Bawta się! Wychowanie bez granic! Szybcy i wsciekli! Więcej hollyjude, netfixa, i gierek komputerowych! Marksizm kulturowy zbiera swój sukces.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!