Dzieci jechały na basen autobusem z połamanymi siedzeniami. Gimbusa Urzędu Gminy zatrzymało ITD

Podróżujące autobusem dzieci narażone były na możliwość doznania obrażeń ciała – tak orzekli inspektorzy kontrolujący autobus należący do Urzędu Gminy. Uczniowie przyjechali nim do Lublina na basen.

W związku z trwającą w naszym regionie zimową przerwą w nauce, policjanci oraz inspektorzy transportu drogowego prowadzą wzmożone kontrole autokarów, którymi dzieci i młodzież udaje się na feryjne zajęcia czy też do miejsc wypoczynku. Akcja prowadzona jest w trosce o bezpieczeństwo osób nimi podróżujących. Sprawdzana jest trzeźwość kierowców, dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, jego użytkowania oraz świadczenia usług w zakresie zarobkowego przewozu osób. Poza tym kontrolowany jest stan techniczny autokarów, szczególnie układy hamulcowe, układ kierowniczy, ogumienie, oświetlenie, oznakowanie oraz wyposażenie, w tym w urządzenia rejestrujące prędkość, czas postoju i czas jazdy.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w poniedziałek, czyli pierwszego dnia ferii, inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, skontrolowali przy al. Zygmuntowskich w Lublinie autobus szkolny. W ramach zajęć feryjnych przywieziono nim dzieci z Kocka do Lublina na basen. Właścicielem autobusu jest Urząd Gminy w Kocku.

Kontrola stanu technicznego wykazała, że w pojeździe niesprawne jest oświetlenie zewnętrzne. Jednak zdumienie inspektorów wywołało wnętrze autobusu. Mianowicie wykonane z twardego tworzywa sztucznego siedzenia były popękane. Uginając się pod naciskiem pasażerów zagrażały wywołaniem obrażeń ciała u dzieci korzystających z tego pojazdu. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu, zobowiązując kierowcę do jego natychmiastowej naprawy.

61

62

63

(fot. WITD)
2018-01-31 22:15:31

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Może 100 gimbusów na stulecie odzyskania Niepodległości pan Sosnowski by zakupił. Mniej będzie to kosztowało i może uda się zrealizować obietnicę.

 2. Po co szukać autobusów z połamanymi siedzeniami? Zapraszamy na dworzec PKS, pełno tam busów z ubytkami w elementach nośnych, a nie jakimiś pierdołami typu siedzenia. Busy do Lubartowa i Świdnika to chyba najbardziej hardcorowe przykłady.

 3. duda niech odda swojego gimbusa

 4. Gimbusy to były często szybko „remontowane-modernizowane” stare Autosany 9. Nie ma się czemu dziwić że to trupy. Jedynie Jelcze były nowe. Tylko w nich w rzędzie było 5 miejsc i nadawały się tylko dla dzieciaków.

 5. Dlaczego to niby kierowca ma naprawiać te siedzenia(może za swoją kasę ma zakupić nowe siedzenia) przecież właścicielem jest Urząd Gminy w Kocku ?!!

  • Dlatego, że Państwo tylko wymaga, a samo za nic nie odpowiada. Tak samo jest z odśnieżaniem chodników. Na właścicieli posesji nakładane są mandaty, a miasto swoich odcinków nie odśnieża „bo nie ma na to środków finansowych”.

   • Od kiedy to Państwo odpowiada za odśnieżanie chodników czy też stan techniczny pojazdów?

    • Jeżeli chodnik przylega np. do jakiegoś ministerstwa to jest ono odpowiedzialne za jego odśnieżenie. Pisząc Państwo miałem na myśli również organy samorządu terytorialnego (użyłem skrótu myślowego, jak się okazuje nie dla wszystkich zrozumiałego, dlatego niniejszym tłumaczę), które są odpowiedzialne np za odśnieżanie parków, skwerów czy innych terenów publicznych, oraz za stan techniczny pojazdów, których jest właścicielem.

     • Chyba sam jesteś jeden wielki skrót myślowy. Mogłeś krótko napisać „Wina PiS” a nie pokrętnie z komentarza się tłumaczyć.

 6. Młodzież niszczy wszystko. Nawet jak by były zrobione z debowych desek. Wiem cos na ten temat

 7. Po zdjęciach uważam że autobus jest w lepszym stanie niż nie jeden jelcz czy neoplan z MPK !!

 8. Samo nie popękało, nie wiem czy ktoś miał zaszczyt jechać z młodzieżą w takim autobusie. Często kwiat młodzieży zachowuje się w takich autobusach skandalicznie, a niszczenie elementów konstrukcyjnych to już rutyna. Więc ile można poprawiać? Skutki bezstresowego zachowania i głaskania przez rodziców, takie niestety nam pokolenie rośnie. Niestety rośnie nam pokolenie roszczeniowców, któremu trzeba podstawić pod nos, a państwo ma wszystko zapewnić. A wracając do sedna, proponował bym zamontowanie kamerek i pokazanie rodzicom, jak co niektóre pociechy się zachowują.

 9. Ojejku… W czasach świeżo powojennych ludzie byli wniebowzięci jak udało im się dostać na pakę ciężarówki gdzie do siedzenia była albo sama podłoga z sosnowych desek albo zbite naprędce ławy… A teraz „dzieci były narażone..”. Ludzie gdzie my żyjemy? Wszędzie czyhają na nas niebezpieczeństwa, wszędzie permanentne zagrożenie zdrowia i życia, to już zaczyna być jakaś paranoja

 10. o czym wy mniej inteligenci piszecie- o swoich doznaniach ostatniej nocy-kogo to obchodzi-zyjcie swoim zyciem-nie piszcie na forum swoich wyobrazen -kto kogo?dlaczego on a nie ja ?bo to BMW-bo to wiesvagen-co to zmienia- a no nic -tylko to ze macie w internecie zalogowanie na tej policyjnej stronie a tam sa fachowcy od tego aby was zlokalizowac(niech ktos powie ze radiowy internet nie jest kontrolowany przez odpowiednie sluzby -wiem ze zmieniacie nicki ale to nic nie da – jestesmy kontrolowani – moja propozycja -spotkajmy sie gdzies i pogadajmy moze cos zrobimy wspolnie o bezpieczenstwie na naszych ulicach moze ktos uslyszy nasze rady i nie wstydzac sie opowie w rodzinie a potem nastepnym i sie rozniesie moze kogos uratujemy- pamietajcie nikt nie rodzi sie kierowca ale kazdy chce nim byc no niestety nie kazdemu jest to dane mimo ze zdal egzamin -zauwazcie ze ci co prowadza nauke jazdy ucza zeby zdac a nie ucza jezdzic i myslec -moze cos zapomnialem to nastepnym razem

 11. Bo dzicz powinno się wozić wojskowymi starami z drewnianymi ławkami.

 12. A może w końcu dadzą wykorzystać urlop wypoczynkowy nauczycielom ( i nie tylko w Kocku) a w tym czasie zreperować ,,autobus”.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach