Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzieci jechały na basen autobusem z połamanymi siedzeniami. Gimbusa Urzędu Gminy zatrzymało ITD

Podróżujące autobusem dzieci narażone były na możliwość doznania obrażeń ciała – tak orzekli inspektorzy kontrolujący autobus należący do Urzędu Gminy. Uczniowie przyjechali nim do Lublina na basen.

W związku z trwającą w naszym regionie zimową przerwą w nauce, policjanci oraz inspektorzy transportu drogowego prowadzą wzmożone kontrole autokarów, którymi dzieci i młodzież udaje się na feryjne zajęcia czy też do miejsc wypoczynku. Akcja prowadzona jest w trosce o bezpieczeństwo osób nimi podróżujących. Sprawdzana jest trzeźwość kierowców, dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, jego użytkowania oraz świadczenia usług w zakresie zarobkowego przewozu osób. Poza tym kontrolowany jest stan techniczny autokarów, szczególnie układy hamulcowe, układ kierowniczy, ogumienie, oświetlenie, oznakowanie oraz wyposażenie, w tym w urządzenia rejestrujące prędkość, czas postoju i czas jazdy.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w poniedziałek, czyli pierwszego dnia ferii, inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, skontrolowali przy al. Zygmuntowskich w Lublinie autobus szkolny. W ramach zajęć feryjnych przywieziono nim dzieci z Kocka do Lublina na basen. Właścicielem autobusu jest Urząd Gminy w Kocku.

Kontrola stanu technicznego wykazała, że w pojeździe niesprawne jest oświetlenie zewnętrzne. Jednak zdumienie inspektorów wywołało wnętrze autobusu. Mianowicie wykonane z twardego tworzywa sztucznego siedzenia były popękane. Uginając się pod naciskiem pasażerów zagrażały wywołaniem obrażeń ciała u dzieci korzystających z tego pojazdu. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu, zobowiązując kierowcę do jego natychmiastowej naprawy.

61

62

63

(fot. WITD)
2018-01-31 22:15:31

21 komentarzy

  1. Bo dzicz powinno się wozić wojskowymi starami z drewnianymi ławkami.

  2. A może w końcu dadzą wykorzystać urlop wypoczynkowy nauczycielom ( i nie tylko w Kocku) a w tym czasie zreperować ,,autobus”.