690 680 960

Dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni, wszyscy chwycili się za ręce. Ponad 2 tys. osób ustanowiło Rekord Polski (zdjęcia)

W Radzyniu Podlaskim utworzony został najdłuższy w Polsce łańcuch ludzi trzymających się za ręce. To niezwykłe wydarzenie zorganizowano z okazji 555-lecia miasta.

W środę, na dziedzińcu pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim zgromadziło się ponad dwa tysiące mieszkańców. Odpowiedzieli oni na apel i postanowili wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu. Z okazji 555-lecia miasta zorganizowano bowiem próbę ustanowieniu Rekordu Polski w kategorii „Najdłuższy łańcuch ludzi trzymających się za ręce”. Dotychczas wynosił on 1703 osoby i pochodził z Pucka.

Jak wskazuje Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, cel akcji był jasny. Chodziło o połączenie ludzi różnych wieku, płci i zawodów w jednym wielkim gestie solidarności i wspólnoty. Projekt miał symboliczny charakter, ukazując piękno ludzi, którzy podają sobie ręce, dosłownie i w przenośni. Wszyscy, bez względu na swoje różnice, mieli okazję wziąć udział w tej niezwykłej inicjatywie.

Zbiórkę wyznaczono na godzinę 10:00, jednak już znacznie wcześniej zaczęli gromadzić się pierwsi chętni. A z każdą minutą tłum gęstniał. Władze miasta oraz powiatu skrupulatnie liczyli każdą osobę i okazało się, iż zgłosiło się aż 2178 osób. Aby stworzyć łańcuch trzymających się za ręce ludzi, uczestnicy ustawili się od budynku, przez jego dziedziniec i okoliczne tereny zespołu pałacowo-parkowego.

Wydarzenie zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Radzyń – Tu mieszkam oraz Radzyński Ośrodek Kultury.

11 komentarzy

 1. Ambitnie…

 2. Na zdjęciach najwięcej widać dzieci i młodzieży szkolnej. Młodzież się ucieszyła bo miała zapewne wolne. Godzina 10:00 to godzina zajęć lekcyjnych. Takie szopki to można organizować w dni wolne w sobotę lub w niedzielę po obowiązkowej mszy. Później narzekają nauczyciele, że nie nadążają z realizacją nałożonego programu. Minister Czarnek popiera takie wagary?

  • Prawdopodobnie tak.
   Dzieci polityków chodzą do prywatnych szkół . Uczą się by kiedyś łatwo sterować prostym i niedouczonym społeczeństwem .

 3. Równie dobrze można bić rekordy w drapaniu się po dolnej części pleców.

 4. Witam, czy redakcja celowo czy nie celowo pomija newsa o pożarze samochodu elektrycznego?

 5. Uważam się za zbawionego

  Takie hece to się robi np. podczas dożynek, 20 tys ludu na placu, niech na wezwanie do wzięcia za rękę sąsiada odpowie co czwarty, i już rekord pobity.

 6. A maseczki gdzie *******ni hipokryci, zarazki roznoszą

 7. Dobrze, że nie 2137 osób…

 8. I tak ogłupia się ciemna masę tu podajemy sobie rączki a w międzyczasie uchwała się niekorzystne ustawy dla Polaków. Na Uk też się bawili i cieszyli a o 4 rano w gaciach uciekali w las jak im R puścili fajerwerki

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas