Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dynamiczna aura w regionie. Deszcz, grad i silne porywy wiatru

W niedzielę mieszkańców województwa lubelskiego czeka dynamiczna aura. Nie zabraknie przelotnych opadów deszczu, drobnego gradu, jak i też silniejszego wiatru do 65 km/h. Mogą pojawić się także wyładowania atmosferyczne, miejscami w większej ilości.

Pogodę w naszej części kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia ulokowany w rejonie państw bałtyckich. Znajdziemy się w masie powietrza arktycznego.

Już w pierwszej części dnia, na skutek dziennej operacji słonecznej i napływu chłodnego powietrza zacznie rozwijać się konwekcja w postaci chmur kłębiasto-deszczowych. Podczas przechodzenia chmur konwekcyjnych spodziewamy się licznych przypadków opadów gradu i krupy śnieżnej. Miejscami może zrobić się biało.

W ciągu dnia nad jednym obszarem przejść może nawet kilka chmur konwekcyjnych. Najbardziej rozbudowane z nich zdolne mają być do generowania wyładowań atmosferycznych.

Szczególna intensyfikacja procesów konwekcyjnych nastąpi po południu, gdy niestabilność powietrza będzie największa. Niewykluczone, że powstaną większe struktury multikomórkowe, których głównym zagrożeniem może okazać się wiatr do 65 km/h.

Pogoda zacznie uspokajać się pod wieczór. Wtedy zaczną zanikać chmury kłębiasto-deszczowe. Na termometrach w ciągu dnia zobaczymy od 15°C do 18°C. Noc chłodna, w wielu miejscach będzie poniżej 10°C.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE BURZ POD ADRESEM PONIŻEJ
http://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

2018-06-24 08:54:21
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

 1. Szrotmistrz (dyplomowany)

  Z tej prognozy cieszę się jak nie wiem co, albo może jeszcze bardziej, bo mam nadzieje, że jak się spełni to przybędzie mi klientów.
  Bo: jednemu „coś nie wyjdzie”, drugiemu: „jakoś się nie udało”, innemu: „nie zauważyłem, że nie posypali”
  Myślę, że i niejeden grabarz przyzna mi rację.
  O księżach zacierających łapki z myślą o „cołaskach”, tym razem nawet nie wspomnę.
  Więc: daj Boże – niech się spełni Twoja wola

Z kraju