Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dwójka nastolatków uciekała volkswagenem przed policjantami. Auto wypadło z drogi i dachowało

Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci po pościgu zatrzymali 17-latka kierującego volkswagenem, który finalnie wypadł z drogi i dachował. W pojeździe z nastolatkiem podróżowała jego 16-letnia koleżanka. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał w zdarzeniu.

Do pościgu doszło w nocy z piątku na sobotę około godziny 22.00. Opolscy policjanci zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierujący nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Co więcej, młodzieniec wykonywał manewr skrętu bez sygnalizowania go, jak również nie posiadał podświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej.

– Gdy mundurowi wydali polecenie zatrzymania się używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca volkswagena je zlekceważył i zaczął przyspieszać. Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą. Ten w trakcie ucieczki popełnił szereg kolejnych wykroczeń. W miejscowości Chruślina na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi w wyniku czego auto dachowało – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział 17-latek z gminy Opole Lubelskie. Młodzieniec podróżował z 16-letnią koleżanką.

– Na szczęście oboje nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierowca nie potrafił wyjaśnić dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

13 komentarzy

 1. Tym razem volkswagen wycofany z wyścigu. Robi się coraz bezpieczniej!

  • „WAS” przestań kolejny raz pisać głupoty.
   Czy to był pojazd autonomiczny?
   Wierzysz w to, że tego potencjalnego bandytę za kierownicą coś nauczy ten wypadek?
   Bezpiecznie to się robi wtedy, gdy bandyta za kierownicą sam się eliminuje a nie pojazd, który zamieni na inny.

 2. A na czyje szczęście nikt nie odniósł obrażeń.?????!!!!!Teraz za drugim razem się uda i zabije.

  • Uspokójcie się trochę. 17-latek to nie jest jeszcze drogowy bandyta. Po prostu sieczka we łbie i chęć popisania się (zaimponował dziewczynie, jak nic). Takie wydarzenie może mu przywrócić rozum jest na to szansa, więc na życzenie śmierci młodemu chłopakowi jest jeszcze sporo za wcześnie.

   • „Jocker” – 17-latek bez uprawnień i do tego uciekający przed Policją jest drogowym bandytą.
    Czy to ci się podoba czy nie, to dokonał przestępstwa (nie wykroczenia) zagrożonego karą do 5 lat więzienia.
    A ty piszesz, że to jeszcze nie jest drogowy bandyta???
    Czy do zmiany zdania miałaby cię przekonać dopiero śmierć pasażerki lub innej osoby?

 3. Dziewczynka 500+ miała full doznań.

 4. ”Co więcej, młodzieniec wykonywał manewr skrętu bez sygnalizowania go,” Takie zdanie mógł napisać tylko Policjant z prowincjonalnej komendy, bez urazy za kopiuj wklej dla Redakcji 😀

 5. Łeeeee, w opolskiej komendzie to i dzielnicowa taka była co wyrachowała radiowóz nie tak dawno temu. I już nie jest dzielnicową?

 6. A co gdyby się zabili? Tylko psów wina.

 7. Przypominam że policja jest firmą!
  I tak najlepiej szef tej śmiesznej formacji ha ha ha Szef formacji uzbrojonej a ten rozwala granatnikiem siedzibę firmy ha ha ha jaki żal

 8. dostanie woierdol od tatusia?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo