Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał ciężarówką w barierki na drodze krajowej nr 17. Obywatel Ukrainy był pijany

Obywatel Ukrainy kierujący pojazdem ciężarowym uderzył w barierkę ochronną przy drodze krajowej nr 17. Jak się okazało 36-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, wkrótce usłyszy zarzuty.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 23.00 w miejscowości Budy w powiecie tomaszowskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze krajowej nr 17 ciężarówka wjechała w barierki.

– Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym marki Volvo wraz z naczepą, podczas jazdy częściowo zjechał na pobocze, w wyniku czego uszkodził barierkę ochronną w Budach. Jak się okazało, 36-letni kierujący w organizmie miał 2,5 promila alkoholu – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Obywatel Ukrainy po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Już teraz policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a ciężarówkę zabezpieczyli na policyjnym parkingu strzeżonym.

– Mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. W związku z nowelizacją kodeksu karnego z dniem 1 października b.r. nowe przepisy zaostrzają kary m.in. dla pijanych kierowców. Dzięki zmianom, wobec recydywistów nie będzie można orzec kar o charakterze wolnościowym – będzie im grozić wyłącznie kara pozbawienia wolności – wyjaśnia młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.

12 komentarzy

  1. dopiero byl pijany okr teraz znowu pisalem ze to norma u nich i sie potwierdza

Dodaj komentarz

Z kraju