690 680 960

Dwóch księży z parafii św. Jana Pawła II w Lublinie zakażonych koronawirusem

W niedzielę parafia św. Jana Pawła II w Lublinie poinformowała, że dwóch księży, proboszcz i wikariusz, przebywa na izolacji. Kapłani są zakażeni koronawirusem, w ciągu najbliższych dni mogą pojawić się utrudnienia w funkcjonowaniu parafii.

W niedzielę przed południem na stronie parafii św. Jana Pawła II w Lublinie pojawił się komunikat z informacją, że dwóch kapłanów zmaga się z zakażeniem koronawirusem.

– Pragniemy poinformować, że od dnia 12 listopada br. ks. proboszcz i ks. wikariusz zostali skierowani na izolację z racji zakażenia się COVID 19. Księża czują się dobrze i znoszą chorobę łagodnie. Pozostałe osoby, zaangażowane w parafii i będące w najbliższym kontakcie z księżmi zachowują zalecenia wskazane przez Sanepid – czytamy w komunikacie.

W ciągu najbliższych dni wierni muszą się spodziewać utrudnień w funkcjonowaniu parafii. Księża proszą o wyrozumiałość.

– Z racji utrudnienia kontaktu z naszymi księżmi sprawy kancelaryjne załatwiane będą wyłącznie telefonicznie lub przez Internet. Dziękujemy kapłanom, którzy od 12 listopada sprawują Mszę św. w naszym kościele. W tym tygodniu posługę w naszej parafii będą pełnić księża z parafii Miłosierdzia Bożego. Porządek Mszy św. pozostaje bez zmian. Zapewniamy, że udział w nabożeństwach w naszym kościele jest całkowicie bezpieczny. Przypominamy jednocześnie o obowiązku zakładania maseczek w kościele, zachowania dystansu oraz o obowiązku dezynfekcji rąk – apelują kapłani i proszą o modlitwę.

(fot. pixabay.com)

30 komentarzy

  1. Ja od blisko 60 lat obywam się bez zżerania wafelków, klepania „ojczenaszów”, „zdrowasiek” i wycierania jeansów na kolanach, a jestem zdrowy – czego i Wam życzę

  2. Uprzejmie zawiadamiam, że zaczęło się odjaniepawlanie Polski

  3. Pewnie zarazili się od jakiegoś młodego ministranta.

  4. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (dawniej chłop bez ostróg)

    Tak se pomyślałem (co każdemu sie może zdarzyć), że tych dwóch tu wspomnianych „cołaskabiorców” to jest istna kropla w morzu potrzeb.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!