Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od poniedziałku zmieni się sposób przejazdu przez przebudowywane rondo. Warto patrzeć na znaki

Rusza przebudowa ostatniej części ronda Honorowych Krwiodawców w Lublinie. Po raz kolejny wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Drogowcy obiecują, że za miesiąc nastąpi koniec utrudnień.

W poniedziałek 16 listopada wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej, Warszawskiej, Sikorskiego oraz Al. Racławickich w Lublinie. Chodzi o przebudowywane rondo Honorowych Krwiodawców. Rozpoczną się bowiem prace na ostatniej, czwartej ćwiartce ronda.

Wyłączony z ruchu zostanie odcinek al. Kraśnickiej w stronę al. Sikorskiego i wlot Al. Racławickich w kierunku centrum. Ruch dwukierunkowy będzie się odbywał na sąsiednich jezdniach z wykorzystaniem istniejących przewiązek na al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego. Skrzyżowanie proste przesunie się na wlot al. Warszawskiej w stronę al. Sikorskiego.

Cały czas będzie obowiązywała dotychczasowa organizacja pierwszeństwa przejazdu. Będą je miały pojazdy poruszające się w relacji Al. Racławickie – al. Warszawska, z kolei kierowcy wyjeżdżający z al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Przejście dla pieszych przez al. Kraśnicką zostanie przesunięte w stronę ul. Głębokiej.

Prace te mają potrwać do 15 grudnia. W tym terminie zaplanowano bowiem wznowienie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu, co oznacza, że kierowcy znów będą mogli korzystać z całego ronda.

Zanim to jednak nastąpi, od najbliższego czwartku, 19 listopada, zamknięty zostanie wlot ul. Puławskiej do Al. Racławickich. Objazd wyznaczono przez ul. Legionową. Prace na odcinku od Al. Racławickich do ul. Szarych Szeregów potrwają około miesiąca. W tym czasie powstanie odcinek kanalizacji deszczowej, nastąpi przebudowa pozostałych sieci podziemnych, w tym dla sygnalizacji świetlnej, drogowcy położą też warstwę konstrukcyjną nawierzchni.

(fot. lublin112)

14 komentarzy

  1. z cierpliwością ale jednorazową

    Trudności na tym rondzie są niczym w porównaniu z trudnościami otwarcia tej informacji, która skutecznie blokowana jest dziwnymi reklamami.

  2. Dla rodowitych lublinian to rogatka warszawska.

  3. Pewnie nowa sygnalizacja świetlna na tym rondzie pozbawiona będzie zielonych strzałek warunkowego skrętu w prawo. Genialny pomysł likwidacji strzałek zrodził się w genialnych umysłach. Wystarczy zobaczyć co dzieje się na rondzie przy Gali dla skręcających w Unii Lubelskiej. Do tego ten śmiechu warty buspas, na którym stoi w korku komunikacja miejska. Sens takiego rozwiązania zna chyba tylko geniusz, który to wymyślił.

    • Ten pomysł zrodził się w następstwie tego, że zbyt wielu kierującym wydaje się, że czerwone światło ze strzałką to jest światło zielone. I rodzi to kolejny absurd taki, że przechodząc na zielonym należy się zatrzymać, bo być może przejeżdża ktoś kto ma czerwone z strzałką, lub nawet bez tej strzałki.
      Dlatego wolę już odstać na czerwonym niż patrzeć jak ludzie są potrącani przez ludzi, którym wydaje się, że mają więcej praw od innych dlatego, bo siedzą w samochodzie.

  4. Do kazdego, ktory pracuje przy budowie tego ronda:

    Dzieki chlopaki i kobitki, dzieki za to, ze ogarniacie temat. Duzo w ciagu dnia mam pracy jednak kilka razy w ciagu tygodnia przejade przez nie..
    No i tam sie cos dzieje zawsze wiec jak dla mnie to ujme to tak

    „Nie uprzykrzyliscie mi niczym zycia. Wiecie co mam na mysli? A to, ze wszyscy wiemy jakie to narzekanie na wszystko tak na prawde moze byc. Wszystko to kwestia jacy wpienieni wracamy i o rozdraznie nie trudno
    – a to jakis kierowca cos zacznie czarowac
    – a tam ktos nie ogarnia, ze ma pierwszenstwo i puszcza kogos..
    …ale wracajac do tematu, wiec mam tu na mysli to, ze nigdy jadac przez rondo nie przyszlo mi do glowy na cos tam narzekac. Zawsze bylo czysto na koniec pracy, oznakowanie rowniez bez lipy..
    Trzymajcie sie zaloga, zdrowka.. Oby udalo sie skonczyc bez strat.
    Elo

    J.ad

  5. Na zdjęciu widać super organizację ruchu: gdzie żółte pasy? Starły się?

    • Wyznaczanie pasów czy stosowanie innych znaków poziomych nie jest obowiązkowe. Poza tym, znaki, dla najlepszych kierowców Europy to tylko sposób na wyciąganie pieniędzy od kierowców. Jakieś zakazy, jakieś ograniczenia są nieżyciowe.

  6. Takie małe Indie na tym rondzie co?

  7. Wypadało by już zakończyć tą nie równą walkę panowie drogowcy. Przebudowa trwa prawie rok. Śmiech na sali. Ten kto się zgodził na taki termin powinien wisieć na środku ronda przy jego otwarciu. Masa wypadków i straconego czasu kierowców. Wstyd i hańba. Nie do pomyślenia w cywilizowanym kraju. Robotnicy całymi dniami siedzą w dużych grupkach, rozmawiają jedzą piją i zaczepiają przechodniów. Jakaś firma krzak bo nawet nazwy firmy nigdzie nie ma albo się wstydzą sami za siebie. Tfu.

Z kraju