Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch 80-latków w samochodzie i laska. Jazda zakończyła się na płocie

Życie czasami zaskakuje, zdarzenia drogowe również. Zwłaszcza gdy okazuje się, że służby ratunkowe zastają staranowane przez auto ogrodzenie a potem wychodzi na jaw, że do wszystkiego przyczyniła się … laska.

Wszystko wydarzyło się w sobotnie popołudnie w Biłgoraju. Dwóch znajomych panów, jeden 80-letni drugi zaś dwa lata starszy postanowiło wybrać się do miasta. Jednak ze względu na wiek oraz z powodu że jeden z nich poruszał się o lasce, postanowili pojechać samochodem. Za kierownicą forda fiesty zasiadł 80-latek, obok ulokował niezbędną do poruszania się laskę, zaś na siedzeniu pasażera usadowił się 82-letni znajomy. Po chwili ruszyli przed siebie.

Gdy przejeżdżali ulicą Tarnogrodzką, najprawdopodobniej na nierównościach nawierzchni, znajdująca się obok kierowcy laska zmieniła swoje położenie. Jednak tak niefortunnie, że zablokowała pedały, kierowca nie mógł więc ani przyśpieszyć ani też zahamować. Po chwili wystraszony kierowca usiłujący znaleźć wyjście z tej sytuacji stracił panowanie nad kierownicą, auto zjechało z drogi a następnie uderzyło w betonowy płot jednej z posesji. Świadkowie widząc co się stało powiadomili służby ratunkowe.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Kierowca o własnych siłach opuścił rozbity pojazd, gorzej było z pasażerem, który został uwięziony w samochodzie. Dopiero strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu ewakuowali poszkodowanego i przekazali go ratownikom medycznym. Jak się okazało, oprócz kilku siniaków nie doznali oni żadnych poważniejszych obrażeń.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-09-02 20:28:13

11 komentarzy

 1. Jak to czasem ludzie nie pomyślą, a wystarczy wyłączyć silnik, a auto się zatrzyma.

  • zsd: to wyłącz silnik przy prędkości 50km/h na 3 lub 4 biegu (nie wciskając żadnego pedała/pedału (?) – zwłaszcza sprzęgła)

   • no, wyłączmy silnik, to stracimy wspomaganie kierownicy
    wyjmijmy jeszcze kluczyk ze stacyjki, żeby auto zatrzymało się szybciej, to zablokuje się nam jeszcze kierownica
    reasumując: faktycznie zatrzymamy się szybciej – na najbliższej przeszkodzie

  • Zawsze można wyrzucić bieg i ręcznym….

 2. grunt to dojrzały kierowca,pewny siebie i z wieloletnim doświadczeniem …………..kurde

 3. No i znowu temat wraca do jakiego wieku powinno się kierować samochodem ? Nie mógł chodzić a jeździć owszem , a może odpuścić sobie samochód i przesiąść się na taksówkę ? Wiadomo każdy z nas będzie miał te lata ( oby ) ale czy musimy narażać życie innych ? Dla starszych panów serdeczne życzenia powrotu do zdrowia.

 4. Dobrze, że stał tam ten solidny płot, bo dziadunio byłby chyba komuś do jadalni wjechał, albo uchowaj Boże, do sypialni.
  😀

 5. a ja myslalem ze chodzi o laske kobiete 🙂

  • Ofelia Cimcirymkiewiczówna

   Eee, w naszym mieście chyba nie ma takich galerianek*, które takim dziadkom i to w czasie jazdy laskę chciałyby obciągać.

   Info dla nie zorientowanych:
   * – galerianki to młodociane prostytutki, które polują na dzianych facetów w lubelskich galeriach handlowych i za byle ciuch „załatwiają sprawę” w autkach na okolicznych parkingach, albo w kiblach.

 6. Sylwku – do robienia laski w czasie jazdy potrzeba specjalistki, albo zdesperowanej brakiem nowych ciuchów galerianki.
  Rozpoczynające swoją przygodę z galeriami gimbuski tego nie praktykują. 🙂

Z kraju