Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch 16-latków okradło wujka i ojca. Część z 45 tys. złotych wydali na „potrzeby i zachcianki”

Policjanci z Parczewa zatrzymali dwóch 16-latków, którzy włamali się do zakładu wulkanizacyjnego i ukradli blisko 45 tys. złotych. Pokrzywdzonym okazał się członek rodziny jednego ze sprawców.

Kryminalni z Parczewa zatrzymali dwóch 16-latków, którzy w nocy z niedzieli na poniedziałek włamali się do jednego z zakładów wulkanizacyjnych na terenie miasta i skradli 45 tysięcy złotych. Ich radość niestety nie trwała zbyt długo.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kradzieży dokonał jeden z 16-latków, zaś drugi stał na „czatach”. Po zakończonej akcji mieli podzielić się gotówką. Mało tego, kradzieży dokonał bratanek właściciela. Nieletni niejednokrotnie przebywał na terenie zakładu.

Jak się okazało, wcześniej nastolatek pracującemu tam swojemu ojcu, ukradł z kieszeni kurtki oryginalne klucze, a następnie wspólnie ze swoim „wspólnikiem” udali się na jego teren. Następnie przy pomocy klucza otworzył główne drzwi wejściowe i z szuflady biurka ukradł klucz do metalowych kasetek, po czym, po przełamaniu zabezpieczeń zabrał znajdującą się w nich gotówkę, łącznie 45 tysięcy złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia – 25 tysięcy złotych, które trafiło już do prawowitego właściciela. Zatrzymali nieletni przyznali się do winy. Oznajmili policjantom, że część pieniędzy przeznaczyli na bieżące potrzeby i zachcianki. Teraz obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

20 komentarzy

  1. Ciekawe czy sobie pobzykali za kasę

  2. Kto mądry trzyma klucz od sejfu obok sejfu ? Tego nie rozumiem

  3. Kto trzyma gotówki 45 tys w warsztacie. Brawo…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo