Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie nastolatki zareagowały widząc pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 3,5 promila

Dzięki reakcji dwóch nastolatek opolscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda. 46-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu, wkrótce za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek około godziny 17 dzielnicowy gminy Wilków otrzymał telefon z informacją o nietrzeźwym kierującym. Świadkowie zdarzenia zwrócili uwagę na to, że pod sklep w Wólce Polanowskiej przyjechał fordem mężczyzna, który sprawiał wrażenie nietrzeźwego.

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy zastali w sklepie 46-letniego mieszkańca gminy Wilków w powiecie opolskim. W pobliżu sklepu stał zaparkowany ford, którym mężczyzna chwilę wcześniej przyjechał.

Już na pierwszy rzut oka było widać, że mężczyzna wcześniej spożywał procentowe trunki. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Mężczyznę czeka wkrótce szereg procesowych czynności oraz rozprawa sądowa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

8 komentarzy

  1. Czy to policja jemu wydała kwity żeby je zabierać?

  2. Żeby było od 3 miesięcy do 2 lat efekt byłby większy.i Beata by odpoczęła , i Durczok, i pewien pan sędzia . I pewnie dlatego tak nie jest.

  3. Przecież nie jechał.

  4. brawo, nie spodziewalem sie takiej wrazliwosci i dojrzalosci po nastolatkach,

  5. Kto to wychował takie…

Z kraju

Sport