Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa wypadki z udziałem motocyklistów na odcinku kilku kilometrów

Dwa wypadki z udziałem motocykla i samochodu osobowego miały miejsce w niedzielę koło Lubartowa. W obu przypadkach winni byli kierowcy samochodów.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19:30 w miejscowości Trzciniec. Na drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak ustalili policjanci, kierujący renaultem 61-letni mieszkaniec Lubartowa wykonywał manewr zawracania. Doprowadził jednak do zderzenia z motocyklem, który poruszał się w kierunku Lublina. W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. 18-letniego kierowcę motocykla oraz jego 17-letnią pasażerkę przetransportowano do szpitala.

Kilkanaście minut później służby ratunkowe otrzymały informację o kolejnym wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla. Tym razem w miejscowości Łucka Kolonia. Na miejsce skierowano straż pożarną, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi 34-letni mieszkaniec Lublina wykonując manewr skrętu, zajechał drogę motocykliście i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. W wyniku tego do szpitala z obrażeniami ciała przetransportowano 20-latka kierującego jednośladem oraz jego 19-letnią pasażerkę.

Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy obu zdarzeń byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności tych wypadków.

(fot. nadesłane – Olek)

12 komentarzy

 1. W obu przypadkach motocykliści zgłoszą sprawę do firmy zajmującej się odszkodowaniami od sprawców. Stawki mogą się wachac od 150000 do 300000 od sprawców którzy to zapłacą nie z oc ale z wypłaty przez długie lata. Będą oddawać i żałować że nie spojrzał w lustro. Oddawać i zabrać bo im nie zostanie na chleb aż razem z rodzinami skończą pod mostem.

  • Po pierwsze Anno to piszemy wahać, a nie „wachać”. Po drugie, objaśnij koniecznie co za głupstwa wypisujesz o odszkodowaniach? Po to jest oc, żeby tego nie płacić… bardzo jestem ciekaw o co Ci chodzi?

  • Wydaje Ci się, że masz na ten temat pojęcie ale nie masz… poczytaj trochę o regresie ubezpieczeniowym a potem wróć na to forum… Jesteś agentką od odszkodowań z tak marną wiedzą, że bał bym się Ci powierzyć sprawę o zadrapanie przez kota mruczka…

   • Kwevin Lomax, piszesz do mnie czy do Anny? Bo jesli do mnie to proszę rozwiń wątek regresu, czy może jest tak, że polisa OC nie chroni mnie przed wszystkimi ewntualnymi konsekwencjami finansowymi? czy ustawodawca cos źle skonstruował?

  • Poprawię cie troche, stawki moga sie wachac od 0.00 zl, a rzadko kiedy sa dosc wysokie, jesli juz sa. Reklame to robcie sobie za kase a nie w komentarzach…

 2. Oby poszkodowani przeżyli i tak jak mówisz kara finansowa w postaci odszkodowania czegoś sprawców nauczy, bo przecież nie mandat 500zl i 6 punktów karnych.

 3. Czas zmienić hasło z „motocykle są wszędzie” na „MOTOCYKLE SĄ WIDOCZNE DLA WSZYSTKICH”, to wtedy będzie mniej wypadków. Kierowca nie ma szansy dostrzec nisko lecącego motocykla.

 4. A czy ktoś zadał pytanie czy motocykliści w obu przypadkach młodzi dali się zauważyć??? Czy wypadli nagle zza jakiegoś auta?? Nie usprawiedliwiam. Motocykl jest specyficzna maszyna. Jestem kierowca ciężarówki i jeśli ktoś wjedzie mi na moim zielonym i zginie to najpierw patrzy się czy ja przypadkiem za szybko nie jechałem. I czy nie przyczyniłem się do zdarzenia

  • Oj Giero Giero. Twoim tokiem myślenia to zapewne byli „motocykliści widmo”, a od czego pytam się są lusterka w samochodach??? Mało tego wykonując manewr skrętu czy też zawracania kierowca zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność i dobrze upewnić się czy tym manewrem nie spowoduje czyjegoś nieszczęścia. Dziś miałem taki przypadek że kobieta włączając się do ruchu z bocznego pasa skrętu zajechała mi drogę i co ciekawe nie patrzyła się w żadne lusterko tylko próbowała przy tym manewrze patrzeć do tyłu przez jedno i drugie ramię. Gdyby nie moja trzeźwa reakcja to mogło by dojść do stłuczki. Wniosek z tego że włączając się do ruchu trzeba ostrożnym i
   patrzeć i używać wszystkich lusterek wstecznych a nie machać głową w tył wraz nic nie widząc.

   • Mi chodzi o to że czasem pomimo że spojrzysz w lusterko ktoś bardzo szybko wyjedzie np za innego auta lub zmieni pas ruchu istnieją też martwe punkty. Bez prędkości nie ma obrażeń. Jak trochę pojezdzisz to tego doswiadczysz

 5. młodzi motocykliści jeszcze nie widzą że na drodze każdy chce ich zabić, patrzą na ciebie i cie nie widzą, jakbyś był niewidzialny, po czym zajeżdżają ci drogę.