Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa tygodnie pozostały do zakończenia przebudowy Al. Racławickich (zdjęcia)

Niewiele czasu pozostało do terminu zakończenia prac związanych z przebudową Al. Racławickich. Wiele rzeczy zostało jeszcze do zrobienia, jednak wszystko ma być pod kontrolą.

Do 11 sierpnia ma czas wykonawca przebudowy Al. Racławickich na zakończenie prac. Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, termin ten ma być niezagrożony. Z końcem lipca sfinalizowane zostaną wszystkie prace zasadnicze, a w pierwszej połowie sierpnia będą prowadzone prace przy oznakowaniu poziomym, montażu wygrodzeń, likwidacji przejazdów i przystanków tymczasowych oraz prace porządkowe.

Obecnie prowadzone są jeszcze ostatnie prace w zakresie kanalizacji deszczowej, dokładnie usuwana jest kolizja z kolektorem sanitarnym przy rzece Czechówka. Wymieniane są także schody na Al. Racławickich oraz trwa przebudowa murków oporowych. Z kolei na ul. Lipowej pozostało do dokończenia układanie chodników. Do końca miesiąca zakończą się również wszystkie prace bitumiczne w zakresie warstwy ścieralnej jezdni i ścieżek rowerowych.

Trwa także wykonywanie aktualizacji systemu zarządzania ruchem w zakresie powstałej sygnalizacji świetlnej. Miasto zapewnia, że z nowych dróg, chodników i ścieżek rowerowych mieszkańcy skorzystają w pierwszej połowie sierpnia.

(fot. lublin112)

16 komentarzy

 1. Inwestycja bardzo potrzebna miastu i na wiele lat. Ale a pisuarów nic to . Nie adidas cokolwiek się dzieje dobrego w tym mieście. Sami niesa w stanie niczego zrobić, widać to zresztą to po ich poczyniancj. Ale jedno należy im oddać. Są wyjątkowo podli mściwi i to ma siłę przebicia. Bo człowiek inteligentny wykształcony natychmiast jest przez motłoch wyszydzony wyśmiany i to ma siłę przebicia. Spoelcz

  • czytasz to co piszesz przed publikacją?

  • nie cierpię zuka

   kolejny wazeliniarz liżcy owadowi odwłok. Kiedy ten betoniarz odejdzie w końcu i przestanie niszczyć przyrodę

  • Biorąc pod uwagę tekst, który napisałeś ma to tyle wspólnego z wykształceniem, co twoje poglądy na temat przebudowy Racławickich z rzeczywistością.

 2. Zastanawia mnie tylko jedno.
  Zamontowano sygnalizację na skrzyżowaniu Grottgera i Racławickich, ale dla czego mimo to, nie ma możliwości skrętu jadąc od strony Krakowskiego w Grottgera?

 3. do zakończenia remontu wiaduktu kolejowego nad Diamentową zostało minus trzy lata – i co z tego wynika?

 4. Kiedy będziecie remontować za 6 miesięcy?

 5. Niech mi ktoś wyjaśni fenomen podwójnych świateł przy CSK. Nie można było przesunąć przejścia o parę metrów tylko stawiać sygnalizację przed sygnalizacją świetlną?

 6. Dzisiaj próbowałem wstępnie przebić głową mur. Strasznie trudno idzie, jutro będę kontynuował.

 7. bedo poprawki zobaczyta

 8. Tak zrobili że jak pada deszcz to zalewa ul.snopkowska ćwiklińską woda wylewa się do klatek na snopkowskiej

 9. Mieszkaniec ul.Puławskiej

  Czy kontrakt na przebudowę obejmuje również tereny zielone – np. trawniki ???
  Obecnie to gwałt na przyrodzie , zieleńce ( gruz, resztki asfaltu , ubita gleba , liczne wyrwy i nierówności terenu ) przysypane są warstwą glinopodobnej ziemi na której rosną chwasty !
  Brak koszy na śmieci , z przystanków zdemontowane są panele fotowoltaiczne- dlaczego ???
  Jest jeszcze czas na wykonanie prawdziwych prac – przez odpowiednie Firmy !!!

 10. Wg mnie lepiej nie uzywac już nazwy „scieżka rowerowa” bo to tak naprawdę jest Droga Dla Rowerów, sciezka dla zbyt wielu kojarzy się z placem zabaw który nie wymaga koncentracji i uwagi. DDR wydaje się być bardziej odpowiednia bo na tej drodze rowerzystę obowiązują te same ograniczenia prędkości co na drogach dla samochodów czyli najczęsciej w mieście do 50-u a przy prędkości nawet 20-30 rowerem to już żartów nie ma, konieczna jest jazda prawą stroną i tylko prawą, to jest droga dwukierunkowa i jazda obok siebie oznacza jazdę pod prąd i winę w syt zderzenia. DDR nie jest miejscem dla dzieci ponizej 10 lat, one mają obowiązek korzystać z chodnika

Z kraju