Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa pożary kotłowni na terenie powiatu lubartowskiego (zdjęcia)

Wczoraj na terenie powiatu lubartowskiego strażacy prowadzili dwie akcje gaśnicze w budynkach mieszkalnych. W obu przypadkach ogień pojawił się w kotłowniach.

Do obu pożarów doszło w sobotę po południu na terenie powiatu lubartowskiego. Pierwszy z nich wybuchł przed godziną 14 w Tarkawicy, zaś drugi po godzinie 17 w Rokitnie.

W przypadku pierwszego zdarzenia strażacy po dojeździe na miejsce akcji gaśniczej stwierdzili pożar w pomieszczeniu kotłowni w budynku mieszkalnym. Ogień szybko udało się opanować po podaniu jednego prądu wody. Następnie działania strażaków polegały na oddymieniu pomieszczenia oraz wyrzuceniu na zewnątrz spalonych elementów. W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Lubartów oraz zastępy OSP Tarkawica i OSP KSRG Ostrówek.

Do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Rokitno. Tam na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej z Lubartowa, Wólki Rokickiej oraz Brzezin. Ogień został opanowany i na szczęście nie przeniósł się na pozostałą część budynku mieszkalnego.

W obu przypadkach trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat. W pożarach nikt poważnie nie ucierpiał.

(fot. OSP Wólka Rokicka\OSP Ostrówek)

7 komentarzy

 1. Segregowanie śmieci na dzienne i nocne to jednak niebezpieczne zajęcie.

 2. Anioł Cieć Dyżurny

  Szacowanie strat to bardzo ważna czynność, bowiem biegli w temacie muszą osobno rozpoznać i ocenić co zniszczył sam pożar, a co swoją dobroczynną akcją strażacy zniszczyli laną bez umiaru wodą z sikawek . 😆

  • strażak bądź co bądź

   Byłeś idioto , że tak cię łaskawie nazwę na miejscu zdarzenia i widziałeś ile wody wylano i ile strat wyrządzili strażacy , że tak zawsze ochoczo oczerniasz pracę strażaków , bo powiem Ci jako strażak ochotnik , pożar mieszkania można ugasić ilością 500 litrów wody , i od razu wyjaśnię Ci dlaczego czasami jedzie więcej zastępów niż Twoja wyobraźnia obejmuje , ano po to właśnie , że liczy się każda sekunda im wcześniej zaczniesz działać tym mniej wody i zniszczeń , także przy następnych materiałach o pożarach weź te swoje teorie włóż w trampki , to będziesz wyższy , a ludzie tu nie będą czytali tych Twoich bzdurnych wypocin.

 3. Cieee chorobaaaa !!!

  Żeby to co sie spaliło było ubezpieczone… ale myśleć nie miał kto…
  Albo, żeby miał kto i było czym gasić dopiero co rozpoczynające sie nieszczęście…
  Następny mądry Polak po szkodzie ?

 4. Tak to się kończy palenie śmieciami

  • Bzdury, to wszystko przez te nowe piece. Dmuchawy, podajniki, czujniki, cuda wianki. Coś nawali opał się tli wydzielając gaz i wystarczy że złapie powietrza a drzwiczek nie ma. W starych dobrych kopciuchach tlen docierał zawsze.

 5. I co ?jak biegli specjaliści ustala że pożar powstał wskutek bezmyślności użytkownika kotłowni ? Będzie mandat 1500za stworzenie zagrożenia czy ujdzie mu to płazem ,bo to przecież nie droga i nie kierowca? …