Dwa groźne zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów

We wtorek na terenie powiatu świdnickiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Jeden z nich z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Świdniku na ul. Racławickiej po godzinie 7:30. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu 16-latka jadącego rowerem przez kierowcę volkswagena.

Po zdarzeniu 52-latek zatrzymał się i po rozmowie z cyklistą odjechał z miejsca kolizji. W Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku zostało zgłoszone zawiadomienie w tej sprawie i kierowca volkswagena został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na szczęście kierujący rowerem 16-latek doznał jedynie stłuczenia.

Z kolei w południe w miejscowości Kębłów 48-latek kierujący ciężarówką marki MAN nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 29-letniemu rowerzyście i potrącił go. Kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci ze Świdnika ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Świdnik)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Może to nie od Rowerzystów należy wymagać Praw Jazdy (choć większość takowe posiada), lecz od kierujących samochodami Kart Rowerowych?
  Nie chcę generalizować, bo do wielu postaw niedzielnych rowerzystów można się przyczepić, jednak, wydaje mi się, że od np. kierowcy zawodowego (kierującego MANem) należy wymagać więcej niż od rowerzysty. Przepisów natomiast muszą przestrzegać, rzecz jasna wszyscy.

  • A już postawy wiejskich pijaczków nocą, pod sklepem na wsi, na Wigry 3 to już nawet nie ma co komentować, bo z tym to chyba nie da się nic zrobić.

 2. Odjazd, ucieczka z miejsca zdarzenia stają się ostatnio mocno popularne. Może dobrym pomysłem byłoby wyposażenie samochodów w tablice rejestracyjne?

 3. Efekt nowych przepisów. Naczytali się ludzie przepisów o pierwszeństwie, ale nie doczytali o tym, że w pewnych sytuacjach należy tego pierwszeństwa przejazdu udzielić innym.
  Jeżeli ktoś napisze, że rowerzyście jest się łatwiej zatrzymać, to niech od razu napisze, że także osobówce jest się łatwiej zatrzymać niż ciężarówce.

 4. W tej białej czasówce to 1 koło kosztuje więcej niż przeciętny samochód.

  • Ta,i jeszcze kasek areo…

   • Wydaje się, że akurat kask aero w tym przypadku ma sens. Jeżeli gdzieś zmniejszać opory to właśnie przy takiej jeździe. Ewentualnie podczas jazdy na torze, których nawet nie wiem ile jest w Polsce.

 5. W ogole sie nie patrza co sie dzieje na sciezkach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska