Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Duże zmiany w ruchu w rejonie ronda Sportowców

W najbliższy czwartek w rejonie ronda Sportowców nastąpi zmiana organizacji ruchu. Na odcinku ul. Krochmalnej zostanie wprowadzony zakaz poruszania się pojazdów.

W dniu 14 października zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w rejonie Ronda Sportowców. Wiąże się to ze zmianą geometrii ronda. Ruch po rondzie będzie odbywał się wyłącznie jednym pasem ruchu. W związku z czym na dojazdach do ronda (na ul. Krochmalnej, ul. Stadionowej oraz ul. Gazowej) zostaną wprowadzone zwężenia do jednego pasa ruchu.

Na ul. Młyńskiej ruch będzie odbywał się jednokierunkowo, dla pojazdów jadących od ul. Młyńskiej w ramach wprowadzonej wcześniej czasowej organizacji ruchu. Tymczasowe rondo zostało zlokalizowane w wyspie projektowanego ronda.

Dodatkowo na przebudowywanym odcinku ul. Krochmalnej zostanie wprowadzony zakaz poruszaniu się pojazdów. Ruch pojazdów będzie odbywał się objazdem przez ul. Cukrowniczą oraz ul. Lubelskiego Lipca ’80. Z ograniczenia będą wyłączone pojazdy budowy, komunikacji zbiorowej, służb komunalnych, pojazdy dojeżdżające do posesji znajdujących się przy ul. Krochmalnej 4, 4a i 4b oraz rowery.

Ruch pieszych wokół ronda zostanie przekierowany na tymczasowe ciągi piesze, a w późniejszym etapie na docelowe ciągi piesze. Zostaną usunięte przejazdy rowerowe na rondzie oraz przejścia dla pieszych na rodzie na ul. Gazowej i Młyńskiej. Ruch pieszych będzie odbywał się północną częścią ronda, natomiast dojście wzdłuż ul. Gazowej będzie odbywało się południową częścią. Nie przewiduje się zmian w komunikacji zbiorowej oraz w lokalizacji przystanków autobusowych.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. „zakaz poruszania się pojazdów*”

    *) nie dotyczy chodnikowych para-rowerzystów

  2. franiu nigdy ci nie życzę się para-franio. Wiesz co to znaczy „para”