690 680 960

Drożej zapłacimy za wstęp do zamojskiego ZOO

Drożej zapłacimy za wstęp do zamojskiego Ogrodu Zoologicznego. Bilety są droższe o 3 złote.Wszystko z powodu większych kosztów utrzymania obiektu.

Zamojski Ogród Zoologiczny wprowadził nowy cennik biletów. Niestety wstęp w tym sezonie turystycznym będzie droższy. Osoby kupujące bilet normalny, zapłacą 17 złotych. Tak samo podrożał bilet ulgowy, i będzie teraz kosztował 12 złotych. O dwa złote mniej zapłacą posiadacze Karty Dużej Rodziny, zaś bilet grupowy jest teraz w cenie 12 złotych. Za bilet bilet roczny dla dorosłych trzeba zostawić w kasie 85 złotych a dla dzieci 60 złotych. Dzieci do ukończenia 3 lat wchodzą za darmo.

Sprawdziliśmy także jak kształtują się ceny za wstęp do innych Ogrodów Zoologicznych w Polsce. Okazuje się, ze zamojskie ZOO plasuje się w środku biorąc pod uwagę ceny biletów. Najdrożej jest we Wrocławiu gdzie bilet normalny kosztuje 40 złotych a ulgowy 30 złotych. W Warszawie, w zależności od pory roku od 15 do 26 złotych a ulgowy od 10 do 16 złotych. W Krakowie odpowiednio 18 i 10, w Gdańsku 18 i 9 złotych, w Poznaniu 15 – 20 i 8 – 10 złotych a w Chorzowie 10 – 15 i 5 – 8 złotych.

Taniej niż w Zamościu jest z także w Łodzi, gdzie za wstęp zapłacimy odpowiednio 11 i 5 złotych, w Opolu 15 i 10 w Płocku 14 i 8 a najtaniej jest w Toruniu gdzie dorośli za wejście do ogrodu zoologicznego płacą 9 złotych zaś młodzież 6 złotych.

Podwyżka związana jest ze znacznie większymi kosztami utrzymania Ogrodu Zoologicznego. Przez ostatnie dwa lata, kiedy to obowiązywał poprzedni cennik, ZOO zostało znacznie rozbudowane oraz przybyło w nim zwierząt. By zapłacić mniej za bilet, można wybrać się tam w poniedziałek. Wtedy to za wstęp zapłacimy tylko 12 złotych.

(fot. lublin112)
2016-02-16 18:05:43

11 komentarzy

 1. To cena dla tych z programu 500+ czy dla wszystkich 😉 Bo teraz będą dzieci gorsze i lepsze.

 2. No to połowa chętnych odpadnie. Ja już nie pojadę na pewno. Dla wielu moich znajomych dojechać do Zamościa, zapłacić za każdą osobę 3 złote więcej – niestety. Chętnych juz nie mam
  Więcej kasy by wpłynęło z biletów tańszych, wtedy przybyłoby odwiedzających a nie ubyło

 3. wy to macie posrany sposob myslenia.Najpierw narzekaja,ze nie ma takich i innych zwierzat.Zoo sie rozbudowuje,sprowadza nowe gatunki=potrzeba wiecej kasy na wszystko.Tylko marudzić potraficie.

 4. Skądś trzeba brać na wzrost minimalnego wynagrodzenia

 5. Dyżurny grabarz powypadkowy

  Uwazam, że zoo to kryminał dla zwierząt skazanych przez ludzi na dozywocie za kratkami.
  pobyt w zoo czy cyrku pokazujacym „sztuczki” przez wytresowane zwierzęta działa na mnie tak przygnebiajaco jak pobyt w Muzeum na Majdanku.
  We wszystkich tych instytucjach byłem raz na całe moje życie i wiecej tam nie pójdę, nawet jakby mi za to chcieli płacić tyle ile chcą za normalny bilet.
  Tak mi dopomóż Bóg

  • Proszę absolutnie nie porównywać cyrku z zoo. A jakbyś był choć raz wiedziałbyś że duża część tych zwierząt odebrana była przemytnikom. Byłam w zoo w Zamościu i wiem że tym zwierzętom jest tam dobrze.

 6. Przybylo w nim zwierzat? Bylem w niedziele, polowa klatek pusta. Zdzierstwo!!! Wiecej na pewno nie pojade.

 7. Mieszam w Annopolu, ZOO mam na co dzień.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas