690 680 960

Drożej za wstęp do zamojskiego Ogrodu Zoologicznego

Od początku listopada zwiększą się opłaty za wstęp do zamojskiego ZOO. Każdy z biletów drożeje o złotówkę.

Od 1 listopada wzrastają ceny biletów za wstęp do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Każdy z biletów jednorazowych będzie o złotówkę droższy. Za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 15 złotych, zaś za ulgowy 10 złotych. Z kolei opłaty za bilety roczne wzrosną o 5 złotych i będą one kosztowały odpowiednio 75 złotych normalny i 50 złotych ulgowy.

Jest to już druga podwyżka cen biletów w tym roku za wstęp do ZOO. Od kwietnia wzrosły one o 2 złote.

Dla zwiedzających, którzy chcą zapłacić mniej pozostaje jeszcze kilka opcji z których mogą skorzystać. W poniedziałki za wstęp każdy płaci cenę biletu ulgowego a więc 10 złotych. Dodatkowo pasażerowie korzystający z biletów okresowych MZK dostają zniżkę jak i posiadacze Karty Dużej Rodziny. Z kolei dzieci do lat trzech oraz opiekunowie grup zorganizowanych zwiedzają ZOO bezpłatnie.

(fot. lublin112)
2014-10-19 17:53:33

4 komentarze

 1. Kończy się sezon. Trzeba za. coś żyć.

 2. Jestem jak najbardziej za podwyżkami. Zoo w Zamościu zrobiło bardzo duży krok jakościowy do przodu. To wszystko pociąga koszty, a i utrzymanie takich jak teraz infrastruktur Zoo jest dużo droższe niż poprzednich walących się klatek. Jest wiele nadal do zrobienia a za darmo to w dzisiejszych czasach ciężko nawet w twarz dostać.

  Zoo jest miejscem odpoczynku i rekreacji, a bilet kupując nie powinno się podchodzić do tego jak do wymuszenia płatnego wejścia na spacer, a raczej jak do formy naszego wsparcia dla zwierząt i działań na rzecz poprawy wizerunku regionu lubelskiego.

  Oczywiście cena 25 zł za wejście do Zamojskiego Zoo przy obecnym jego poziomie to już byłoby nadużycie wyrozumiałości zwiedzających, ale uważam, że obecne ceny są jak najbardziej w porządku. Wiadomo coś za coś, gdy Zoo zaoferuje nam jeszcze więcej to i będziemy w stanie więcej $$ na nie przeznaczyć.

  P.s. Nie jestem z Zamościa, mam 90 km do Zoo w Zamościu ale jak najbardziej uważam to miejsce za godne odwiedzania i wspierania jego rozwoju.

  • Zoo jest miejscem odpoczynku i rekreacji dla ludzi, ale więzieniem dla zwierząt. Może dla płazów i gadów to dobre warunki do życia, ale dla ssaków to prawdziwa udręka i placówki tego typu powinny zostać zlikwidowane.

   • Lola, rozumiem, Twój pogląd, bo jak by nie patrzeć są one więzione i na pewno nie jest im to w zgodzie z naturalnymi potrzebami i instynktami. Jednak takie miejsca są na całym świecie (abstrahując nawet o ich działalności na rzecz przetrwania gatunków) ale nawet mówiąc o takich zwykłych Zoo. Są wszędzie i być bedą. Jak najbardziej będę kibicował by Zoo w Polsce były przekształcane na wzór „Safari Park’ów” w Wielkiej Brytanii czy Francji. Jednak do tego jeszcze wiele czasu nam brakuje.

    Mimo wspomnianych przez Ciebie argumentów, uważam, że to bardzo potrzebne miejsca.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas