Te drogi to wstyd dla regionu. Podobnych nie brakuje

Oprócz słynnej już drogi łączącej Piotrków z Piaskami, która zyskała miano najgorszej trasy w województwie, nie brakuje takich, których pokonanie sprawia trudność nie tylko kierowcom, lecz nawet pieszym. Zgłaszajcie do nas podobne przypadki.

W ostatnich latach prowadzone są intensywne prace związane z budową nowych dróg, jak też z remontami tych już istniejących. Inwestycje prowadzą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiadająca za drogi krajowe, Zarząd Dróg Wojewódzkich, starostwa powiatowe jak też poszczególne gminy. O ile wiele jest tras, po których z przyjemnością się podróżuje, gdyż w ich nawierzchniach trudno znaleźć jakąkolwiek dziurę czy koleinę, nie brakuje tras, które wymagają remontu, gdyż pełne są nierówności. Są też jednak takie drogi, które okoliczni mieszkańcy oraz osoby, muszące z nich korzystać, określają mianem zapomnianych przez wszystkich lub też wstydem dla regionu.

O ile mogłoby się wydawać, że w najlepszym stanie są drogi krajowe, w najgorszym zaś te gminne, z racji tego, że gminy mogą tylko pomarzyć o takich środkach finansowych jakie mają na ten cel zarządy powiatów czy województw, to jednak często jest odwrotnie. Wielu kierowców przyznaje wprost, że często zdarza się, iż drogi gminne są w o wiele lepszym stanie, niż te powiatowe czy wojewódzkie. Jako przykład podają odcinek drogi wojewódzkiej nr 836 łączącej Piotrków z Piaskami.

Kierowcy mówią wprost, gorszej drogi wojewódzkiej nie widzieli w całym regionie, co więcej, trudno znaleźć podobną na terenie kraju. Jest ona w tak fatalnym stanie, że dla bezpieczeństwa już dawno powinna zostać zamknięta dla ruchu. Wygląda jak po bombardowaniu, a omijając jedną dziurę, wpada się w dwie inne. Nawierzchnia jest już tak zniszczona, że doraźne naprawy nie przynoszą praktycznie żadnego skutku. Co ważne, droga ta stanowi jedyne połączenie drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj z drogami krajowymi nr 12 i 17 z Lublina w kierunku Chełma i Zamościa.

Kolejna droga, która została już kompletnie zniszczona, to droga powiatowa nr 1555 łącząca Brzeźnicę Książęcą z Gródkiem Szlacheckim w gminie Niedźwiada w powiecie lubartowskim. Jak wyjaśnia Szczepan, który przysłał do nas zdjęcia obrazująca stan owej drogi, na odcinku około 4 km jest wiele takich miejsc, gdzie asfalt się rozpadł całkowicie. Z kolei osoby, które muszą korzystać z drogi powiatowej nr 1565 w rejonie miejscowości Wólka Stara Kijańska w gminie Ostrów Lubelski w powiecie lubartowskim, od kilkunastu lat skazani są na pokonywanie błotnistego bagniska. Podczas wiosennych roztopów wjechanie tam jakimkolwiek pojazdem stanie się niemożliwe.

Czekamy na kolejne sygnały o podobnych drogach w naszym regionie. Przygotujemy zestawienie tych, które są w najgorszym stanie.

70

73

71

(fot, wideo – nadesłane – Szczepan, Sylwester)
2018-03-11 18:41:40

Zobacz również

52 komentarze

 1. Droga Bychawa przez Zaraszów do Wysokiego, tam już nie da się jechać, no chyba że środkiem

  • Dokładnie! wyboje zmiany kierunku jazdy celem uniknięcia wyrw oraz głebokich nierówności…

 2. Drogi powiatowe w gminie Grabowiec (powiat zamojski) też nie należą do udanych. Co prawda nie są tak tragiczne jak drogi przedstawione na zdjęciu, ale też jazda tymi drogami tez nie należy do przyjemnych.

 3. MOże przydala by sie mapa z drogami po których jest kłopot z poruszaniem.
  I nanieść jeszcze na niej odcinki dobre do jeżdzenia zeby mozna było się w tym łatwo orientować

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku