Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dożynki Wojewódzkie w Radawcu. W tym roku nie będzie zespołów disco polo

Po raz pierwszy od wielu lat, podczas tegorocznych dożynek, jakie odbędą się w Radawcu, publiczność nie będzie się bawiła przy muzyce disco polo. Organizatorzy postawili na inny rodzaj muzyki a także na kabaret.

Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie odbędą się w niedzielę 2 września 2018 r. na terenie lotniska sportowego w Radawcu. Organizowana przez Województwo Lubelskie, Powiat Lubelski, Gminę Konopnica i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie impreza, jest wydarzeniem o zasięgu, randze i rozmachu na skalę wojewódzką. Skierowana jest do szerokiego kręgu mieszkańców województwa lubelskiego i już na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych regionu.

Jak co roku na dożynkach, po zakończeniu tradycyjnej części obrzędowej, odbywają się koncerty znanych i lubianych zespołów muzycznych. W 2013 roku była to Patrycja Markowska, Gosia Andrzejewicz i zespół Focus. Rok później zagrały zespoły Cliver, Chonabibe i Zakopower, w 2015 roku publiczność bawiła się przy muzyce discopolowej grupy Effect, w klimatach reggae w które wprowadził Mesajah oraz pop-rockowego zespołu VIDEO.

Dwa lata temu dożynkową sceną zawładnął król disco polo czyli Zenek Martyniuk oraz zespoły 2 plus 1 i Poparzeni Kawą Trzy, zaś w roku ubiegłym Scaner, Bobi, Jorrgus, Spring Rolls i Natalia Nykiel. Na tegorocznej imprezie muzyki disco polo nie będzie. Organizatorzy postawili na grający połączenie muzyki elektronicznej, rocka oraz funku zespół Łąki Łan, pop-rockową grupę Pectus a także na wokalistkę Anię Dąbrowską. Program artystyczny uświetni także występ kabaretu Smile.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)
2018-07-25 23:22:49

28 komentarzy

 1. Dożynki?? Po co komu te dożynki?? Tragedia z ceną owoców afera z ASF żniwa biedota…ale co tam mieszczuchy muszą się wybawić na święcie rolnika… Byłym co roku ale w tym roku odpuszczam bo to zgroza… Ps Rydzyka na scenę wpuście będzie wielkie święto…

 2. To gdzie dresy i patola będzie świetować jak diska w polu nie bedzie?

 3. Lulu , do kur..y nędzy a co to wogule za stwierdzenie ,,nawet ludziom ze wsi ,, ? ???? Ty jesteś miastowy i uważasz się za lepszego ? Bo co , jak ze wsi to jakiś gorszy ktoś jest ? Słoma wystaje z butów ale tobie Lulu , sam ten wpis o tobie kiepsko świadczy , jesteś pewnie zakompleksionym snobem bez szacunku do ciężko pracujących ludzi……a rodzaj muzyki jaki kto słucha to jest kwestia gustu….

  • Wy na nas pogardliwie mówicie mieszczuchy z blokowisk, dziady, próżniaki a my na was wieśniaki, nigdy te dwa światy nie znajdą wspólnego mianownika, Tak było i tak zostanie to kwestia mentalności Polaków. Coś jeszcze wytłumaczyć?

  • A tu niespodzianka, nie jestem miastowy 😉 Jestem słoikiem ze wsi mieszkającym od wielu lat w Wielkim Mieście. Wiele lat studiów i wyrzeczeń (a studia to coś trudniejszego niż „wyższa szkoła robienia hałasu”) kosztowało mnie wyrwanie się z tej wiejskiej nędzy. Nie pogardzam ani wsią, ani ludzmi tam mieszkającymi ale mam na wsiach sporo rodziny i wiem czego słuchają… Nie ma co się oszukiwać że disco polo to ambitne teksty, ciekawe teledyski czy dobra muzyka. A ty „Lu” nie podszywaj się bo jeszcze ktoś pomyśli że to ja wyzywam ludzi od wieśniaków. Bardzo niegrzecznie odpisałeś koledze, wstydź się.

 4. Do lu . To nie kwestia mentalności ale kultury , jak się jest nie wychowanym gburem i Hamem bo z domu nic się nie wyniosło to tak potem to wygląda .

 5. Co to za uczucie co za stan, kiedy w koło żyzny pała łan?
  Co to za uczucie co za stan, kiedy w koło żyzny pała łan?

  Ku halom, na bal, ku pampasom wal dopóki to legal.
  Póki to tyra, hula, póki to się kula nikt nie zamula.
  Na pól połać się połaś i połaź, stopy do cna dołaź.
  Gnaj, nie dygaj, gnaj w gaj bajfutem, choć na minutę.

  Co to jest za stan, kiedy pała łan?
  Co to jest za stan, kiedy pała łan?
  To piękny stan, kiedy pała łan.
  Co to jest za stan, kiedy pała łan?

 6. Zaproście „Lej mi pół” to przyjdę.
  Moze być też Gospel i Cypis, nie pogardzę.

 7. Dokładnie. Lans musi być w roku wyborczym. Bo co tu świętować? Zboże jak jakieś nie uschło to gnije, na owoce nie ma ceny, świnie wybite… Ale rolników to akurat na tym spędzie najmniej, co roku największy sznurek aut ciągnie od strony Lublina.

 8. To juz wole sie wybrac na dozynki lubartowskie,bardziej sie postarali,w Radawcu z roku na rok coraz gorzej,jeszcze kilka lat temu mozna było zobaczyc,zespoły znane na całym swiecie np,Bad Boys Blue,a co do gosci hejtujacych disco polo,nikt tego nie słucha,ale jak wypije,spiewa i zna wszystkie kawałki na pamiec