Dorohusk: Ukrainiec chciał wręczyć 100 zł łapówki. Został zatrzymany

52-latek z Ukrainy chciał dać łapówkę w zamian za sfałszowanie danych w systemie. Celnik pieniędzy nie przyjął a o wszystkim poinformował policję.

Do zdarzenia doszło w czwartek na przejściu granicznym w Dorohusku. 52-letni obywatel Ukrainy, chcąc uniknąć problemów związanych z naruszeniem przepisów dotyczących okazjonalności przywozu paliwa, zaproponował kontrolującemu go celnikowi sto złotych łapówki.

Za te pieniądze mężczyzna chciał aby funkcjonariusz wprowadził do systemu informatycznego zamiast danych owego kierowcy personalia osoby jadącej jako pasażer. 52-latek uniknąłby w ten sposób naliczenia należności za przywożone paliwo.

Mężczyzna jednak się przeliczył, bo celnik łapówki nie przyjął a na miejsce wezwano policję. Mundurowi zabezpieczyli stuzłotowy banknot oraz zatrzymali oszusta. 52-latkowi za próbę skorumpowania funkcjonariusza publicznego może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

2016-02-13 09:26:15
(fot. ilustr. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. Taki celnik zarabia ładnych parę koła a on mu setkę daje…

  • To ile mial mu dac? Przeciez ukaincowi bylo by to nieoplacalne.

  • dokładnie, to była potwarz dla celnika, który nie dość, że zarabia sporo kasy, to łapówkę 100zł uznał po prostu za bezczelność. Przecież oni na taką ilość pieniędzy nawet nie spojrzą,,, a swoją drogą wystarczy przejechać się po wsiach przygranicznych i od razu widać, która chałupa celnika stoi, wiadomo za co wybudowana…

 2. Dla Ukraińca to jest tak oczywiste jak kupić gazetę w kiosku. Dawanie różnej wielkości łapówek jest dla nich normą. Na Ukrainie daje się łapówki już chyba za samo życie. Sam zostawiłem już chyba parę stów a byłem może ze trzy razy turystycznie. To jest szaleństwo na granicach i za granicami. Każdy celnik czy funkcjonariusz powinien mieć przyklejony na plecach nominał żeby wiedzieć ile bierze. Tylko za co?

 3. Stówa dla celnika? Szanowny Obywatel tego „braterskiego” nam Kraju powinien być sądzony za obelgę – zdecydowanie za mało dawał.
  🙂

 4. We Włoszech sąd najwyższy uniewinnił kierowcę który chciał wręczyć policjantowi 1000ujro jako „łapówkę”, sąd uniewinniając kierowcę stwierdził, że 1000 euro nie można uznać za tzw. „łapówkę” bo to jest śmieszna kwota.

 5. Zabrać stówę, wbić misia na 101 lat, kopa i niech wraca na zielona Ukrainę.

 6. Dawał 100 bo pewnie nie raz się udało.

 7. za taki numer… stówka to przykrótko, hehe. Za stówkę to by przymknął oko, że ma 5 flaszek w jesionce

 8. za 100 się szmacić?

 9. To 50 zł przyjęli ? Bo tylko pięć dych na zdjęciu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy