690 680 960

Dorohusk: Przemycał papierosy w płycie nagrobkowej

Funkcjonariusze Służby Celnej z Dorohuska ujawnili kolejny przemyt papierosów. Tym razem tytoniowa kontrabanda jechała ukryta w… płycie nagrobkowej.

Z papierosowym przemytem na granicy w Dorohusku wpadł 49-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że przewozi płytę nagrobkową na grób dziadka, który zginął podczas wojny i jest pochowany w Krakowie. Celnicy postanowili sprawdzić gotową do montażu płytę. Okazało się, że w jej wnętrzu ukryte są nielegalne papierosy. Z granitowej płyty mundurowi wyjęli blisko 1,7 tys, paczek papierosów.

– Wartość rynkową tej oryginalnie zapakowanej kontrabandy funkcjonariusze oszacowali na prawie 22 tys. zł. Podejrzany o próbę przemytu podróżny przyznał się do winy. Wyjaśnił, że papierosy pomógł mu ukryć kamieniarz, który zajmował się przygotowaniem nagrobka. Nielegalny towar mężczyzna zamierzał sprzedać na targowisku w okolicach Chełma – informuje podkom. Marzena Siemieniuk rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Mundurowi postawili 49-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, zajęli też 12 tys. zł na poczet grożącej mu kary grzywny.

– Wśród nietypowych miejsc i przedmiotów, w których funkcjonariusze celni znajdowali nielegalne papierosy, można wymienić chociażby rury od odkurzacza, laptopy, DVD, głośniki, lodówki, wersalkę, książki, piłki do kosza, tort, ramę od roweru i in. W przypadku kontroli prowadzonych poza przejściami granicznymi zdarzało się, że funkcjonariusze celni znajdowali papierosy w śmietnikach, na drzewach, na kartoflisku, w betoniarce, w urządzeniu do maglowania czy też w wysyłanych do Anglii dywanikach samochodowych – wyjaśnia podkom. Marzena Siemieniuk.

2016-02-22 112:34:05
(fot. Izba Celna)

6 komentarzy

  1. palenie przecież zabija, a poza tym kiedyś mawiano: „nie pal, bo nie urośniesz”, więc opakowanie na rzeczy 😀

  2. dziwne że na granicy złapią a handel i tak kwitnie w najlepsze

  3. Chlopaki z pod Novej i tak mają na to wywalone kinder niespodzianki.

  4. Właśnie tego wszystkiego nie rozumiem jaki jest problem złapać takiego handlarza fajkami??? dla mnie żaden a dla ludzi wykształconych piastujących odpowiedzialne i ważne funkcje w sejmie urzędach i posterunkach jest to DUŻY PROBLEM. Ubieramy kilku policjantów na cywila dajemy broń i kajdanki i idziemy na zakupy pod Novą kilka minut i po zabawie bez narażania przechodniów i ruchu drogowego. A nie ganiają się jak Tom & Jery niepojęte.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska