Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Doprowadził do zderzenia z motocyklistą i uciekł. Kierowca audi był pijany (zdjęcia)

Na drodze z Dratowa do Puchaczowa kierowca audi wjechał w motocyklistę. Uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci znaleźli go siedzącego w zaroślach.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godziną 17 w miejscowości Dratów w gminie Ludwin w powiecie łęczyńskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o zderzeniu samochodu osobowego i motocykla. Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG Łęczna oraz jednostek OSP Dratów i Ludwin, a także zespół ratownictwa medycznego policja oraz Lotnicze Pogotowi Ratunkowe.

Ratownicy zastali jedynie leżący w rowie uszkodzony motocykl oraz rannego motocyklistę. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący audi mężczyzna wykonując manewr wyprzedzania wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka motocyklem.

Nie interesując się losem motocyklisty uciekł z miejsca wypadku. Jednak uszkodzenia pojazdy sprawiły, że daleko nie udało mu się odjechać. Po kilkuset metrach porzucił pojazd i ucieczkę kontynuował pieszo. Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny i niebawem odnaleźli go w pobliskich zaroślach.

Jak nam przekazała st. asp. Magdalena Krasna z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej, kierowca audi był pijany. Z kolei motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

(fot. PSP Łęczna, OSP Dratów)

2 komentarze

  1. Każdy siny nos powinien mieć odbierane uprawnienia i dotkliwie doświadczony finansowo cierpieć na przymusowym odwyku, z automatu. To są zombi, nie czują i nie myślą o innych, tylko o sobie.

    • Dlatego automatyczny przepadek samochodu i sprzedaż (chociażby na złom) na poczet kar finnsowych/mandatów/odszkodowań które bedzie miał do zapłaty jest PILNY do wprowadzenia, czekamy niecierpliwie.