Doprowadził do kolizji i uciekł. Miał ponad 3 promile, w jego aucie był cofnięty licznik o prawie 90 tys. km

Wczoraj po południu na jednej z ulic Radzynia Podlaskiego doszło do kolizji dwóch pojazdów. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania był pijany, co więcej, w jego pojeździe mundurowi ujawnili cofnięty licznik o niemal 90 tys. km.

Do kolizji dwóch pojazdów doszło w czwartek po godzinie 13 na ul. Warszawskiej w Radzyniu Podlaskim. Policjanci otrzymali informację, że kierowca dostawczego renaulta podczas cofania uderzył w osobowego peugeota kierowanego przez 32-latkę.

Sprawca zdarzenia uciekł z miejsca kolizji. Kobieta widząc odjeżdżającego sprawcę o całym zajściu poinformowała oficera dyżurnego radzyńskiej jednostki. Mieszkanka Radzynia Podlaskiego pojechała za busem informując dyżurnego policji o trasie jego ucieczki.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Borki. Za kierownicą renaulta siedział 45-latek. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Co więcej, mundurowi ujawnili dużą rozbieżność, co do stanu faktycznego przebytych kilometrów na drogomierzu w pojeździe. Wskazania stanu licznika zamontowanego w renaulcie, a zapisy w systemie podczas ostatniego badania technicznego różniły się o niemal 90 tysięcy kilometrów.

Wkrótce 45-latek stanie przed sądem i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyzna musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata. Modyfikacja wskazania licznika jest przestępstwem, za które grozi nawet do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. po Radzyniu jezdza same nowe auta a tu taki szrot sie trafil. Widziales ten szrot kiedys gdzies ze masz pojecie sie wypowiedziec? Nikt w nim nic nie cofal i nikt na nim nic nie bedzie testowal a pojazd wkrotce bedzie sie poruszal po drogach. Szerokosci :p

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku