Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Średnio dziennie Park Ludowy odwiedza ponad 1700 osób. Policzyły je kamery

W Parku Ludowym w Lublinie znajduje się system inteligentnych kamer, które liczą osoby odwiedzające park. Jak się okazuje, dziennie średnio miejsce to przyciąga ponad 1700 osób.

Przy głównych ciągach komunikacyjnych Parku Ludowego 15 kamer zostało włączonych do Smart Park, czyli systemu analizy obrazu z kamer. W systemie dostępne są liczby i szczegółowe statystyki w zakresie odwiedzających Park Ludowy mieszkańców, w tym liczby wejść i wyjść przez poszczególne wejścia parku w różnych porach dnia.

– Dane z systemu potwierdzają, że miejsce to cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, co obserwowaliśmy już od momentu otwarcia parku po rewitalizacji. Odnowiony park stał się ulubionym miejscem spacerów i rekreacji na świeżym powietrzu. W tym miesiącu w Parku Ludowym zostało odnotowanych już ponad 48 tysięcy odwiedzin – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

System Smart Park zbiera i przetwarza dane, a obraz z kamer trafia do systemu monitoringu w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego, zaś dane z analizy ruchu publikowane są na stronie parkludowy.lublin.eu, tam znajdują się również zdjęcia poklatkowe z kamer.

– W przyszłości taką telemetrią mogą zostać objęte również inne miejsca użyteczności publicznej, a dane będą dostępne w budowanym miejskim systemie otwartych danych. Posłużą do analizy potoków, umożliwią automatyzację oświetlenia parku oraz pozwolą na tworzenie nowych aplikacji oraz funkcjonalności. System może w przyszłości wykrywać również inne obiekty np. małe zwierzęta – mówi Grzegorz Hunicz, Dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Urzędu Miasta Lublin.

Aktualnie średnia dzienna liczba odwiedzin w Parku Ludowym wynosi 1761, natomiast w weekendy jest znacznie większa. W soboty i niedziele mieszkańcy najchętniej odwiedzają park między godziną 13.00 a 15.00, natomiast w dni robocze około godz. 17.00. Największą popularnością cieszy się wejście nr 4 od al. Piłsudskiego.

Średnio dziennie Park Ludowy odwiedza ponad 1700 osób. Policzyły je kamery

(fot. UM Lublin)

24 komentarze

 1. Kto wam każe pisać takie farmazony

 2. Ciekawe ile miasto wydało pieniędzy żeby udowodnić słuszność wydania ponad 40 mln.

 3. Cóż za przyjemność. Spacer pod okiem kamer. Niesamowicie relaksujące.

 4. wielki brat patrzy
  lublin.eu/lublin/o-miescie/lublin-na-zywo/

 5. Panie Prezydent!
  Chwalisz się Pan, że 1700 peselów dziennie przychodzi oglądać: „Co to?!” Zapewniam Pana że 90% tych peselów, to ludzie którzy przyszli, lub przyjechali tu z ciekawości i może jeszcze przyjadą tu za miesiąc lub za 20 lat, ludzie którzy wraz z rodziną szukali tu odpoczynku po pracy w ciszy i spokoju, ludzie którzy systematycznie potrzebują ciszy, spokoju, zieleni by móc dalej żyć nieustannie konfrontując się z Pana światem i nie mają dokąd pójść. Przychodzą tam jeszcze ludzie starsi, szukający ciszy i spokoju. Chcący tylko w słońcu, wśród zieleni odmówić chociaż jeden dziesiątek różańca. Mogę zaświadczyć: NIE DA SIĘ!!! Zapewniam Pana Panie Żuk żeś to Pan tego dokonał, że po chwili spędzonej na ławce wśród tej ciżby i jazgotu człowiek cały mokry od potu ucieka z tego, do niedawna, tak miłego i spokojnego miejsca. A Pan nas tylko liczysz na swą chwałę! Delikatnie mówiąc, nie daruję Panu tego Parku, który sądzili moi rodzice, by ludzie pracy mieli gdzie odpocząć, nim rano na godz. 6.00 znów do fabryki gdzie nie widać słońca ni nieba przez 8 godzin. Niech Pana wszyscy djabli…
  PS Pewnie i mnie żeś Pan parę razy policzył ku swej chale. Niedobrze mi się robi.

 6. może pojadę zobaczyć te cuda natury
  można samochód zostawić pod areną i jest z tamtej strony wejście? da się jakoś dojść rozsądnie?

 7. Park to był wcześniej teraz jest h………..ia.