Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Donald Tusk na stacji paliw Orlen. „Prawdy nie przykryją, za taką cenę Kaczyński nie najeździ się po Polsce” (wideo)

Donald Tusk uderza w partię rządzącą nagraniem sprzed stacji paliw Orlen. – Prawdy nie przykryją, za taką cenę Kaczyński nie najeździ się po Polsce – mówił w poniedziałek szef Platformy Obywatelskiej na jednej ze stacji z logiem Orlenu.

Na nagraniu widzimy Donalda Tuska najpierw po stronie pylonu, na której nie widać cen paliw, a następnie przechodzi on tam, gdzie znajdują się wyświetlacze z cenami.

– Pamiętacie może, kiedy w sobotę Internet zalała niewiarygodna liczba zdjęć polityków PiS ze stacji Orlenu, gdzie stali właśnie przed takimi pylonami, jednak po stronie, gdzie nie ma ceny – mówił Donald Tusk w filmiku opublikowanym na Twitterze. 

Po chwili przeszedł na drugą stronę, aby pokazać, że ceny paliw są już powyżej 8 złotych.

– Prawdy nie przykryją. Za taką cenę Kaczyński nie najeździ się po Polsce – dodał Tusk.

W trakcie sobotnie konwencji PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał, że wybiera się w trasę po wybranych miejscowościach. Od razu na te słowa zareagował Tusk pisząc na Twitterze: – Kaczyński ogłosił, że będzie dużo jeździł po Polsce. Nie powiedzieli mu jeszcze, po ile jest benzyna.

(fot. wideo Donald Tusk)

91 komentarzy

 1. Wstydu ryży nie ma. Jakby nie Kaczor to by nas już dawno niemcom i ruskim sprzedał. Nie na darmo Putin o nim mówił..”nasz człowiek w Warszawie”.

  • maxxx to putin jest z niemiec?? nie wiedziałem. czyli gazety kłamią telewizja kłamie, rosją rządzi niemiec XD

 2. hyży rój

 3. tak dla porównania średnia marża rafinerii orlen za czasów Tuska to 3…4 $ na baryłce, po 2016 marża wzrosła do 4,5$, od początku 2022 roku zaczęła strasznie windować i obecnie przekroczyła 60$….
  Dziwnie ta wojna wpływa na ten rynek paliwowy, cena bbr ropy spada, złotówka się umacnia, obniżają VAT na paliwo (co nie przynosi żadnych oszczędności przedsiębiorcom którzy teraz nie mają czego sobie odpisać), a rafinerie polskie niebotycznie windują marżę bo dzięki wojnie na Ukrainie wypadła im rosyjska konkurencja (tak tak ze wschodu pochodziła spora część gotowych paliw) więc są monopolistą. PS tak czytałem, że Węgiersko / Rosyjska spółka odrobi sobie 2 krotnie zakup Lotosu do końca 2022r.
  Rząd chwali się gazoportem, który jak by nie było zbudował Tusk i jego banda złodziei…

 4. jak to kaczor mówił. ponad połowa ceny ropy to podatki. jakby on rządził to by obniżył te podatki.
  i co obniżył ze mamy paliwo po 8 zł XD
  ale to wina tuska, bo 8 lat temu mógł to zrobić by było taniej xD

 5. Coś droga ta verva. Wczoraj tankowałem po 7,64.

 6. widzisz łysy wuju co narobiłeś swoim nieodpowiedzialnym gadaniem – potrafisz tylko judzić i szkodzić Polsce

 7. Ja sobie mogę do paliwa dołożyć z 500 plus i mogę nawet płacić 10 zł a za tuska było po 5,ale nie było dodatków. Mimo wszystko PiS.

Z kraju