690 680 960

Dobre bo Lubelskie – Wyjątkowy kiermasz produktów regionalnych w Lubelskim skansenie NASZ PATRONAT

W najbliższą niedzielę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się jedyny w swoim rodzaju kiermasz produktów regionalnych z naszego województwa. Każdy z gości będzie miał okazję skosztować produktów tradycyjnych a także wziąć udział w licznych atrakcjach.

Kiermasz organizowany jest w niedzielę Palmową, gdyż jest to dzień, gdy po poświęceniu palm, wiele osób udaje się na wiosenny spacer. Dlatego też specjalnie dla mieszkańców naszego regionu przygotowano wiele atrakcji. Oprócz szerokiego wyboru tradycyjnych produktów kojarzących się z Lubelszczyzną, będzie wiele produktów typowo związanych z Wielkanocą. – W ramach spaceru i niedzielnego obiadu proponujemy coś wyjątkowego i atrakcyjnego. Coś co pozwoli Wam poznać to co dobre – lubelskie, tam, gdzie tradycja prezentowana jest na co dzień – w Muzeum Wsi Lubelskiej – tłumaczy nam Tomasz Sieńko, jeden z współorganizatorów kiermaszu.

Każdy z przybyłych, oprócz zapoznania się z potencjałem lokalnych producentów z terenu Powiatu Lubelskiego, będzie mógł poznać wyjątkowy smak wytwarzanych przez nich produktów. Do tego organizatorzy przygotowali wiele innych niespodzianek, które uatrakcyjnią pobyt w Skansenie. Kiermasz połączony będzie z także z prezentacją projektu „Tradycyjne i lokalne produkty powiatu lubelskiego w „sieci”. Specjalnie w tym celu powstała strona internetowa, gdzie zostaną zawarte szczegółowe informacje na temat produktów lokalnych. Jej prezentacja odbędzie się właśnie podczas kiermaszu.

Celem organizacji Kiermaszu jest promocja produktów tradycyjnych i regionalnych, a przede wszystkim przedstawienie potencjału lokalnych producentów z terenu Powiatu Lubelskiego. Podczas wydarzenia firmy, indywidualni producenci i Koła Gospodyń Wiejskich, będą prezentować swoje produkty, częstować nas nimi i proponować zakup pysznych regionalnych wyrobów, których nie znajdziemy w sklepach.

Specjalnie z tej okazji, opłata za wejście do Muzeum Wsi Lubelskiej będzie wynosiła tylko 6 zł. O szczegółach i dodatkowych atrakcjach będziemy jeszcze informować.

Portal lublin112.pl jest partnerem medialnym kiermaszu.

(fot. lublin112)
2015-03-25 20:41:25

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin