690 680 960

Dobra wiadomość dla Portu Lotniczego Lublin. Nie trzeba zwracać unijnej dotacji

Miliony euro zostają w kasie samorządu województwa lubelskiego. Nie trzeba będzie bowiem zwracać unijnej dotacji, którą otrzymano na budowę lubelskiego lotniska.

W piątek marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski poinformował, że samorząd nie musi zwracać dofinansowania, jakie otrzymano z Unii Europejskiej na budowę Portu Lotniczego Lublin. Dwa lata temu bowiem Komisja Europejska stwierdziła, że wpisana we wnioskach planowana liczba pasażerów, nie była adekwatna do rzeczywistości.

Po dwóch latach od jego otwarcia miał obsługiwać pół miliona pasażerów. Tymczasem wyniki były dużo gorsze. Planowanej liczby pół miliona pasażerów rocznie nie udało się osiągnąć do tej pory. Kolejnym powodem miał być zbyt długi, jak na lotnisko regionalne, pas startowy. Dlatego też komisja zadecydowała, że lotnisko będzie musiało zwrócić część z unijnej dotacji, która wynosiła 36,6 mln euro. Mowa była o ponad 26 mln złotych do zwrotu.

Ostateczna decyzja Komisji Europejskiej jest jednak pozytywna dla lotniska a przede wszystkim dla samorządu województwa. Prowadzone z Brukselą negocjacje w tej sprawie, zakończyły się zawarciem kompromisu. Bardzo ważnym atutem w rozmowach był szybki rozwój lubelskiego lotniska.

(fot. lublin112)
2017-03-10 20:21:39

21 komentarzy

 1. To dobrze że zostaną, potrzeby są wielkie – a rodziny duże

 2. Haha a tak PiSowskie trole lamentowały i cieszyły się z tego powodu że kasę będzie trzeba oddać 😉 Ale będą mieli ból d… ,zresztą po wczorajszym już mają 😉 heheh

  • kierujesz się „logiką” leminga, dlatego masz takie POwskie założenia

   • Ty za to kierujesz się logiką Janusza co to słucha kaczej każdej bredni , ale jak to mówił wasz ulubieniec Kurski o wyborcach PiS „ciemny lud to kupi „:d

    • albo jesteś zwykłym prowokatorem, albo się z własnym ch… na rozumy pozamieniałeś.
     Na prawdę myślisz, że lubelskiemu marszałkowi województwa zależało na tym, żeby samorząd musiał zwracać pieniądze do UE jakie dostał na Port Lotniczy?
     Jeśli tak to nie myślisz…

     • Nucz się Paj.. czytać ze zrozumieniem bo widzę że problem u Ciebie z tym;) Ale to typowe dla leminga PiSowskiego że skacze jak kaczka zagra;)

 3. haha To PiSowskei trole będą miały niezły ból d… ponieważ bardzo liczyli na to ze kasę będzie trzeba oddać;) Zresztą po wczorajszym nie mogą dojść do siebie;) eheheh

 4. musieli zrobić wszystko żeby nie było zwrotu za lotnisko – w innym razie wszyscy razem by siedzieli – pewnie członkowie rady nadzorczej też pomogli – prawda Panie Pawlak ?

  • Największe przekręty z lotniskiem robił niejaki Pan muszyń… ,przypomnę że to PiS owiec;)

   • a to nie ekipa Żuka latała do swojej ziemi wybranej Izraela aby lobbować za stałym połączeniem?

    • Akurat połączenie do Izraela to takie gest w kierunku PiSowskiej hordy żeby mogła się bezpiecznie ewakuować do domu po ich złodziejskich rządach;)

 5. Wszyscy krzyczą o dotacjach z UE. A nikt nie wspomni że te dotacje finansujemy sami poprzez opłacanie składki. Raz, Że wpłacony więcej niż dostajemy, dwa że przez taki zabieg Unia może kontrolować Polskę i może żądać zwrotu. To zostało tak beznadziejnie wymyślone aby wypompowac pieniądze z Polski i odgrywać rolę dobrodzieja. Gdybyśmy w Unii nie byli lotnisko zbudowalibysmy również a przynajmniej nie byłoby żadnych szantaży że strony urzedasow z UE.

 6. Znając lekką rękę do kontraktów pana Pawlaka, pewnie zakontraktował bilety za złotówkę dla Icków z Tel Awiwu dla Izraelskich linii. Kolega Żuk dołoży z kasy Koziego Grodu, by przewoznk stratny nie był. Miliard w jedną lub drugą stronę nie ma już znaczenia. Tak na marginesie. Te wycieczki płacą za wstęp do Muzeum na Majdanku?

  • „Te” wycieczki są traktowane jako pielgrzymki do „ziemi świętej” i nie podlegają „polskim znakom akcyzy skarbowej”.
   Ich uczestnicy mogą się np. odlać w miejscu gdzie stał SS’man i nic im za to, a „innostrańcom” za to samo, grozi kilka lat odsiadki.

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas