Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dobiega końca budowa dużego centrum handlowego w Świdniku. Wiadomo już, jakie będą w nim sklepy

Wiosną przyszłego roku zaplanowano otwarcie M Parku w Świdniku. Inwestor zapewnia, że większość lokali handlowych jest już zarezerwowana.

Na mocno zaawansowanym etapie jest budowa nowego centrum handlowego w Świdniku. Obiekt powstaje we wschodniej części miasta, przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Pileckiego. Prace przy świdnickim M Parku ruszyły w kwietniu i jak zapewnia inwestor, idą zgodnie z harmonogramem. To oznacza, że pierwsi klienci udadzą się tam na zakupy pod koniec marca 2023 roku.

Budynek ma ponad 7,6 tys. mkw powierzchni, na której zlokalizowanych będzie 12 lokali handlowych zajmujących od 300 do 1000 mkw. Dodatkowo znajdzie się tam niewielki pawilon z miejscem dla niewielkich punktów usługowych oraz gastronomii. Na klientów czekać ma 250 miejsc postojowych.

Jak wyjaśnia Justyna Małysko, Senior Leasing Manager, LCP Properties, obecnie poziom komercjalizacji wynosi ponad 80 proc. Do wynajęcia pozostały ostatnie wolne lokale, jednak prowadzone są zaawansowane rozmowy z najemcami, którzy są nimi zainteresowani.

Wiadomo już, że swoje pierwsze sklepy w Świdniku otworzą takie marki jak: Sinsay, Action, Dealz, Smyk czy Kakadu. Do tego dochodzi znana na świdnickim rynku sieć Kliza Salony Optyczne. Wcześniej podpisane zostały umowy z sieciami Rossmann, Smyk i Martes Sport. Z kolei operatorem spożywczym będzie sieć Biedronka.

Za inwestycję odpowiada firma LCP Properties, która zarządza obecnie ponad 80 nieruchomościami handlowymi i magazynowymi w całym kraju. W naszym regionie są to M Park Dęblin oraz Biedronka przy ul. Kąpielowej w Białej Podlaskiej. Firma widzi potencjał obiektu zarówno wśród mieszkańców pobliskich osiedli, jak też całego miasta a także okolicznych miejscowości. Jak wskazuje, nowe centrum handlowe ma być miejscem do robienia codziennych zakupów.

(fot. LCP)

 

20 komentarzy

  1. Teraz to Lublin będzie jeździł do Świdnika na zakupy.

  2. To będzie wypadków jak z LU zaczną przyjeżdżać.

  3. Jaki jest obcenie sens budowac duzych centrow handlowych to naprawde nie wiem.

  4. W LaSWegas markety budują. Niesłychane…

  5. Ciekawe za jaki czas padnie jak outlet na mełgiewskiej czy 3/4 sklepów w venusie…

Z kraju