690 680 960

Do okupowanego Urzędu Wojewódzkiego wkroczyła policja. Działacze Agrounii są wynoszeni siłą (zdjęcia)

Przerwana została okupacja Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Do budynku wkroczyli policjanci, którzy dali rolnikom pięć minut na jego opuszczenie. Po tym czasie protestujących wyniesiono z obiektu.

Przed godziną 16 do okupowanego przez działaczy Agrounii budynku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wkroczyli policjanci. Zastępca dowódcy oddziału prewencji odczytał oświadczenie policji przekazując, iż pikieta jest nielegalna. Dał rolnikom pięć minut na opuszczenie obiektu.

– Blokada tego budynku jest nielegalna. Biorąc udział w bezprawnej okupacji tego obiektu narażasz się na poniesienie kary. Blokując dostęp do tego budynku łamiesz prawo. Nie wolno utrudniać życia innym ludziom, mieszkańcom naszego miasta. Za agresywne zachowania i niszczenie mienia grozi odpowiedzialność karna. Nie łam prawa, opuść ten obiekt i stosuj się do poleceń policjantów. Za 5 minut zostanie użyta siła – usłyszeli protestujący rolnicy.

Michał Kołodziejczak wyjaśniał, iż oni nikomu nie przeszkadzają, to im przeszkadza bezkarność polityków. Dodał, że nie opuszczą dobrowolnie urzędu, gdyż chcą, aby premier dowiedział się o całej sytuacji. Wtedy policjanci zaczęli wyprowadzać poszczególne osoby na zewnątrz. Część z nich dobrowolnie wyszła z budynku, inni zostali wyniesieni siłą.

Działania funkcjonariuszy cały czas trwają.

Przypomnijmy, rolnicy z Lubelszczyzny, zgrupowani w Agrounii, z Michałem Kołodziejczakiem na czele, rozpoczęli okupację gabinetu wojewody lubelskiego przed południem. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

(fot. lublin112, Agrounia)

78 komentarzy

 1. My nie mamy żadnych wartości jakim przed nami normalnej przyszłości

 2. Brawo policja

 3. Ciesz się żołnież że masz co jeść. Chyba chciałeś się ożenić na babinie i sie nie udało że tak piszesz;)

 4. Chłop z milionami

  W dyby i do lochu.

 5. W Polsce policja jest od wywierania nacisków i wyciągania kasy od obywatela żeby innym żyło się lepiej

 6. Zachód przeją handel w Polsce i dyktuje warunki, jedynie rolnicy walczą, bo jeszcze coś mają .

 7. Wódz daje hasło aport a ci grzecznie wykonują polecenie, pięknie służą wodzowi, widać dobre wytresowanie.

 8. pisuary bronią się jak mogą dlatego wykorzystują standardowo policje.

 9. brawo agrounia, jedynie wy coś jeszcze chcecie zmienić w tym kraju zakazów i nacisku.
  jeżeli ktoś psioczy na chłopaków niech się dowie jakie zboże idzie do nas na ” pellet” i co się potem z nim robi,
  niech poczyta po ile orlen sprzedaje paliwa na ukraine a ile polacy muszą dokładać do ceny którą ukraina płąci orlenowi za paliwo i czego to jest ponad złotówka.
  niech powiedzą czemu PIS sprzedał ostatnie polskie zakłady przetwórstwa owoców, dlaczego cena w poslce malin była średnio koło 9 zł a w serbii prawie 20?
  niech powiedzą jeszcze dlaczego ukrainskie lepsze skoro w polsce zakazali nawozów sypać, tych co wala na ukrainie.

  tylko wy dzbany z TVP nie macie pojęcia co siędizeje w polsce, u was jest pięknie 500 dadzą 13 dadzą 14 dadzą do węgla dadzą, a inflacja to wina putina ewentualnie tuska.

 10. Patrząc na komentarze-banda idiotów.
  Jedyna grupa ludzi, która potrafi się władzy postawić.
  W Holandii cuda robili i policja nie miała wiele do gadania i postawili na swoje.Wiedz też przygłupie jeden z drugim, że jak by nie te „chamy,wsioki” itp to byś chleba w sklepie nie miał. Władza robi ,co chce ale miernota musiał w korku stać ojoj , a na diamentowej też się rzucasz bo stać musisz?Dramat jeszcze tyle jadu..”Dziel i rządź”

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas