Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do końca tygodnia zostanie uruchomiona sygnalizacja w Konopnicy

W ciągu kilku najbliższych dni zostanie uruchomiona sygnalizacja na skrzyżowaniu w Konopnicy. Inwestycja kosztowała 2,5 mln złotych.

Dobiegają końca prace na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 19 z drogą wojewódzką nr 747. W ramach przebudowy, która kosztowała 2,5 mln złotych, na skrzyżowaniu pojawiła się sygnalizacja świetlna i dodatkowe pasy ruchu. Oprócz tego prace objęły remont nawierzchni oraz prace brukarskie.

Przez ostatnie kilka tygodni ruch kierowany był na objazdy, obecnie jest już możliwość przejechania przez skrzyżowanie bez utrudnień. Wykonawca inwestycji ma czas do końca października na zakończenie wszystkich prac. Pojawienie się świateł znacznie ułatwi wyjazd pojazdów od strony Opola Lubelskiego.

Do tej pory kierowcy musieli liczyć na uprzejmość użytkowników drogi krajowej aby wyjechać w kierunku Lublina. Poza tym w rejonie skrzyżowania dochodziło często do groźnych zdarzeń drogowych.

2015-10-27 18:03:07
(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. super, teraz bedą korki w strone Lublina do samych Zemborzyc

  • no i dobra przynajmniej bedzie można wyjechać bezpiecznie jak czlowiek a nie czekać az laskawie zatrzyma sie taki cwaniak jak ty

   • Bezpiecznie? Czyli to będzie skrzyżowanie wielopoziomowe? Nie wiedziałem.

   • Dla porządku – w tym miejscu, do tej pory żeby bezpiecznie wyjechać musieli się zatrzymać dwaj kierowcy – ten jadący od Lublina i ten jadący od Kraśnika.

   • W takim przypadku się robi rondo i wszyscy jada, a nie stoi kolejka samochodów, bo dwa samochody muszą wyjechać z podporzadkowanej. Tu nikt nie myśli o sprawnym ruchu, teraz to dopiero będą korki!

 2. powinni zrobić rondo jak w kołbieli i wszystko by szło płynnie

 3. Na pewno zielone Lublin-Kraśnik będzie znacznie dłuższe niż opolskie. Taką mam nadzieję i to by sens miało 🙂

 4. Te LKR-y nas zalewają.

 5. można było zrobić wielkie rondo zamiast targowiska i dalibyśmy rade 😉

  • Wydaje mi się, że faktycznie duże rondo w tym miejscu byłoby lepszym rozwiązaniem niż skrzyżowanie ze światłami i podkreślam duże a nie takie małe jak w Kołbieli.

 6. „Pojawienie się świateł znacznie ułatwi wyjazd pojazdów od strony Opola Lubelskiego” – a znacznie utrudni płynny ruch główną drogą od Kraśnika

 7. Konia z rzędem dla kierowcy TIRA który jadąc od Lublina potrafi skręcić z nowego pasa do skrętu w prawo do Opola:) Pas bardzo wąski, dodatkowo zakręt jest tak wyprofilowany że skręcić może co najwyżej solówka.
  Znowu beda korki bo Tirowcy będą zajmować 2 pasy by sie wyrobić ze skrętem. Szkoda bo zapowiadało sie całkiem nieźle.

 8. może taniej, a na pewno jeszcze bezpieczniej i płynniej dla ruchu byłoby zrobić RONDO!!!!!!!!!1 specjaliści, policja, wszyscy poza drogowcami, wykonawcami itp. to wiedzą, że rondo, do tego bez świateł to najlepsze rozwiązanie, i co teraz wjeżdżając do Lublina o 1 w nocy będę stał na czerwonym, mimo, że nikt nie jedzie z boku?
  Jakby w Kołbieli były światła to dopiero byłyby korki

 9. o 1 wszej w nocy sygnalizacja jest wyłączona

 10. jeszcze jakby pociągnęli drugą nitkę od Jana Pawła do Konopnicy -> wylot to może by więcej się rozkorkowało. A nitkę nie trzeba specjalnie ciągnąć tylko zmieścić na dotychczasowej jezdni 3 pasy ruchu – jest szeroko – powinno się zmieścić; dotychczasowe pobocza są raczej polem do nadużyć – wyprzedzanie po prawej, omijanie korka itp