Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Organizacja ruchu podczas Wszystkich Świętych

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w rejonie cmentarzy będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Apelujemy o bezpieczną jazdę oraz stosowanie się do znaków pionowych oraz funkcjonariuszy policji kierujących ruchem.

W rejonie lubelskich cmentarzy wkrótce zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka:

Już od 30 października do godzin porannych 2 listopada, na ul. Cmentarnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Wyjazd pojazdów odbywać się będzie drogą gruntową, utwardzoną, jednokierunkową (za punktami kamieniarskimi) do ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie zostanie ustawiony zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. Od strony centrum przed rondem zostanie ustawiony znak B-23 „zakaz zawracania”.

Sygnalizacja świetlna na ul. Droga Męczenników Majdanka na przejściu dla pieszych (między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką) i przy ul. L. Herc w dniach 31 października – 1 listopada zostanie wyłączona. Na ul. Droga Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. L. Herc do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, a zatoka postojowa przy Państwowym Muzeum na Majdanku zostanie wykorzystana jako pas dla prawoskrętów. Zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Lucyny Herc (jadąc w kierunku Świdnika) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc w kierunku centrum miasta).

W tych dniach funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia.

Apelujemy o parkowanie pojazdów na parkingach: przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu, na parkingu przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz w innych dozwolonych miejscach wokół cmentarza.

Cmentarz przy ul. Lipowej:

Od soboty do godzin porannych w poniedziałek (31 października – 2 listopada):

na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa wzdłuż CHR Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych.
odcinek ul. Obrońców Pokoju od ul. Uniwersyteckiej do ul. Raabego zostanie oznakowany jako dwukierunkowy. Umożliwi to łatwiejszy dojazd od strony ul. Raabego na parking przy ul. Białej i na parking pod CHR Lublin Plaza.
zasłonięte zostaną znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Głębokiej od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

Ponadto, w niedzielę (1 listopada) od godz. 7 do 21 bezpłatnie dostępny będzie parking podziemny pod obiektem CHR Lublin Plaza. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia, jak i ul. Obrońców Pokoju. Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

Cmentarz przy ul. Pszczelej:

Od soboty do niedzieli (31 października – 1 listopada) na ul. Pszczelej, na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej, zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej:

Od soboty do niedzieli (31 października – 1 listopada) na ul. Bełżyckiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu, od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

2015-10-27 18:22:27
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Z kraju