Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Do Dni Kultury Studenckiej szykuje się także Biedronka. Sklepy w centrum miasta będą czynne całą dobę

W Lublinie rusza święto studentów. Potrwa cztery dni. Do wydarzenia szykują się także placówki handlowe. W jaki sposób? Będą dłużej otwarte.

Dziś startują Lublinalia, czyli kolejna część Dni Kultury Studenckiej. Po raz pierwszy w historii uczelnie oraz samorządy studenckie połączyły siły, aby wypracować wspólny program imprezy. W działania włączyło się także miasto, aby wydarzenie wpisywało się w program Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Impreza odbywać się będzie na terenie zabytkowego browaru przy ul. Bernardyńskiej. W czasie czterech dni koncertów, zagości kilkunastu artystów reprezentujących szereg gatunków muzycznych. Jak już informowaliśmy, ul. Bernardyńska na odcinku od ul. Miedzianej do ul. Zamojskiej zostanie wyłączona z ruchu. Zakaz wjazdu ma obowiązywać każdego dnia do 21 maja w godz. od 17.00 do późnych godzin nocnych.

Dziś sieć Biedronka poinformowała, że z okazji wielkiego, corocznego święta studentów postanowiła wydłużyć godziny otwarcia niektórych sklepów. Chodzi o placówki zlokalizowane w pobliżu miasteczka uniwersyteckiego. Sklepy przy ul. Prusa, Okopowej i Lipowej będą czynne przez całą dobę. Dodatkowo sieć przygotowała specjalne promocje, dopasowane do zasobności studenckich kieszeni.

Poniżej harmonogram koncertów

Do Dni Kultury Studenckiej szykuje się także Biedronka. Sklepy w centrum miasta będą czynne całą dobę

(fot. archiwum)

15 komentarzy

 1. W Zakopanem (od zeszłego roku) i w Krakowie (od kilku dni) jest całkowity zakaz handlu alkoholem w sklepach w nocy. Można go kupić tylko w knajpach.

  • … zakaz handlu , ale nie ma zakazu picia … może jeszcze zakaz bicia żony ?

  • Tak właśnie wygląda walka z alkoholem, sprzedawanym na każdej stacji benzynowej. ps. Przeprowadź się do Krakowa czy do Zakopanego lub jak wolisz do Olsztyna.

 2. Pracownik Biedronki

  No i uj żeby ci co robią zakupy w nocy zjedli wypili i zdechli.

 3. Człowiek pijany, to zamawia bolta i ubera za 80 złotych, gdzie normalną taxi jedzie za 30 PLN. Także nie psuj rynku zagranicznym inwestorom panie „Zibi”

 4. Dni kultury studentów. Niech te nieroby zarobote się wezmą

 5. no tak bidny student musi mieć gdzie się napić najtańszego sika cza ! btw. znam tylko kult z tych wymienionych grajków , chyba jestem stary ;]

 6. Jastrząb skurczywyk

  Amarena 4 złote i studenta nie ma

 7. Ostatni sprawiedliwy

  No i brawo tak powinno być i tak powinno reagować przedsiębiorcy! Wielki plus

 8. A przy Zamojskiej zamknięta Biedronka… ?? SZOK!! Przecież to najbliżej na Lublinalia… hahahahahahaha

 9. Uważam się za zbawionego

  Ło madko, żeby tylko wutki nie zbrakło, bo zacznom się awantury. W osiemdziesiontem roku tyż wutki zbrakło i zaczeny sie strajki. Studenty obalom PiS! Chyba że wcześniej obalom co inne i pójdom spać….

 10. student przy okazji i bez okazji musi się solidnie napić – po to jest studentem !!!!

Dodaj komentarz

Z kraju