Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Do czterech razy sztuka. W tym roku uda się wyremontować drogę Gardzienice – Fajsławice

Siedem firm chce przebudować drogę łączącą Gardzienice z Fajsławicami. Tym razem, z uwagi że oferty mieszczą się w kwocie zarezerwowanej na ten cel, postępowanie uda się rozstrzygnąć.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg na przebudowę drogi łączącej Gardzienice z Fajsławicami. Poszukiwanie wykonawcy, który zrealizuje inwestycję, odbywa się już po raz czwarty. Swoje oferty złożyło siedem firm, z czego kilku oferentów jest są w stanie wyremontować odcinek za mniejszą kwotę, niż zamierzono przeznaczyć na realizację zadania. Poprzednie przetargi były unieważniane głównie z powodu tego, iż oferty znacznie przekraczały kwotę przeznaczoną na ten cel.

Remont odcinka jest częścią projektu o priorytetowym znaczeniu dla realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Zakłada on realizację 28 zadań inwestycyjnych w zakresie infrastruktury drogowej na terenie 20 powiatów. Przebudowanych lub wybudowanych zostanie łącznie 205,81 km dróg. W ramach megaprojektu zmodernizowana zostanie właśnie droga Gardzienice – Fajsławice, która łączy powiat świdnicki z powiatem krasnostawskim.

Starostwo Powiatowe w Świdniku przeznaczyło na tą inwestycję 6,1 mln zł. Wiadomo już, że będzie ona dofinansowana kwotą 2,4 mln zł. Ponad czterokilometrowy odcinek ma być gotowy jesienią tego roku.

(fot. Starostwo Powiatowe w Świdniku)

3 komentarze

  1. Uda się albo i nie a co z drogą Trawniki Fajsławice jest w tragicznym stanie.

    • o właśnie remont tej przydałby się bardziej zwłaszcza że tyle pojazdów jeździ nią codziennie gdzie te 100 km dróg w każdym powiecie?

  2. Kiedy remont Balladyny?

Z kraju