Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

W dniach 22-25 maja Centrum Wolontariatu organizuje „Miasteczko Integracyjne”

Zajęcia z edukacji międzykulturowej, spotkania z gośćmi – cudzoziemcami, imigrantami oraz z osobami zajmującymi się tematyką wielokulturowości, jak również podróżnikami, artystami i sportowcami to atrakcje, jakie czekają na uczestników „Miasteczka Integracyjnego”.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-25 maja br. w „Domu Spotkania” w podlubelskiej Dąbrowicy i zakłada udział blisko 200 osób z całego regionu. To inicjatywa skierowana do uczniów szkół średnich.
„Miasteczko Integracyjne” jest elementem projektu „Omnes Gentes – integracja na Lubelszczyźnie” realizowanego przez Centrum Wolontariatu w Lublinie. Jego głównym celem jest pobudzanie świadomości społecznej i zwiększanie akceptacji Polaków dla zjawiska migracji oraz promocja wielokulturowości i obecności cudzoziemców w Polsce.

Młodzi ludzie dzięki uczestnictwu w imprezie będą mieli szansę usprawnić swoje umiejętności komunikacji interpersonalnej w grupie rówieśników i grupach wielonarodowych.

Uzupełnieniem zajęć z edukacji międzykulturowej oraz spotkań z gośćmi będą warsztaty nowych umiejętności, popołudniowe i wieczorne koncerty oraz spektakle mające charakter otwarty.

Warunkiem zakwalifikowania uczestnika jest wpłata na konto Centrum Wolontariatu w Lublinie 50 zł na fundusz solidarnościowy, dzięki któremu w wydarzeniu będą mogli wziąć udział młodzi ludzie m.in. z Białorusi i Ukrainy (tytuł przelewu: darowizna – fundusz solidarnościowy).

Nadal można zgłaszać się do udziału w projekcie – kliknij tutaj.

Projekt „Omnes Gentes – integracja na Lubelszczyźnie” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich, budżetu państwa i środków własnych Centrum Wolontariatu.

2014-05-05 12:10:05
(fot. materiał organizatora)

Jeden komentarz

  1. Polacy już poznali Urakińską kulturę w akademikach UMCSu, a jeszcze dokładniej na Wołyniu w 1943 roku, a żydowsko UBecko-SBecką za okupacji sowieckiej, więc przestańcie brudzić kultury Polskiej obcymi kulturami, bo za Polska tolerancję, Polacy za wiele stracili i nie chcemy sponsorować waszych imprez, bawcie się za swoje pieniądze w swoich krajach

Z kraju

Polityka i społeczeństwo